Новини / Тваринництво     17 лютого 2020 16:03

ЄС зняв заборону на ввезення української курятини

Прийнята нова система зонування територій. Нові критерії дозволяють експортувати м'ясо птиці з безпечних зон, що знаходяться за 10 кілометрів від епіцентру спалаху пташиного грипу.

Європейський Союз зняв обмеження на експорт м’яса птиці  з України. Відповідне рішення 14 лютого більшістю голосів прийняв Комітет ЄС щодо рослин, тварин, їжі та кормів (Standing Committee on Plants, Animals, Food and Feed), повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Водночас рішення стосувалось нової системи зонування територій. Оновлені критерії дозволяють експорт м’яса птиці із безпечних зон, які знаходяться на відстані понад 10 кілометрів від епіцентру спалаху.

Читайте: МХП збудує в Україні бульйонний завод – Юрій Косюк

Перший випадок пташиного грипу у 2020 році в Україні  був зафіксований у січні у Вінницькій області. Відповідно до чинних інструкцій та протоколів, які Україна погодила ще у 2016 році, одразу після виявлення хвороби Європейський Союз ввів заборону на експорт м’яса птиці з України.

За даними Державної служби статистики України, за січень 2020 року в грошовому еквіваленті експорт м’яса птиці склав близько $45 млн, з яких в Європу – на суму приблизно $10 млн. За період обмеження (з 21 січня по 14 лютого), понад 2000 тон м’яса було перенаправлено на інші ринки.

Як повідомляв LANDLORD, Коронавірус може обвалити експорт української сільгосппродукції – експерт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також