Новини / Логістика     02 травня 2022 15:00

ЄС хоче зняти всі обмеження для українських автоперевізників

МІУ опрацьовує також можливості долучення Укрзалізниці до доставки української експортної продукції

Європейський ринок вже до кінця травня може повністю відкритися для українських автоперевізників. Про це інформує міністр інфраструктури Олександр Кубраков в інтерв’ю НВ.

Кубраков нагадав, що ще до початку війни у ЄС не було бажання говорити про лібералізацію автоперевезень, натомість зберігалися квоти на певну кількість дозволів для перетину кордону.

“Є квотування, кожна країна давала нам окрему кількість дозволів, прямих двосторонніх, транзитних. До війни ми вважали, що це штучне стримування нашого експортного потенціалу. Зараз вони максимально швидко на рівні Єврокомісії ухвалили всі рішення”, – наголосив він.

Міністр запевняє, що ці обмеження можуть бути зняті вже до кінця травня, що, за умови блокади українських портів державою-терористом росією надасть можливість експортувати як аграрну, так і металургійну продукцію.

“Одночасно з лібералізацією автотранспортних перевезень наразі МІУ опрацьовує також можливості долучення Укрзалізниці до доставки української експортної продукції до портів Румунії, Польщі, Литви та Латвії. Для цього вже створюються пункти перевалки, на яких відбуватиметься перехід з української колії на європейську”, – зауважив Олександр Кубраков.

Раніше Landlord повідомляв, що Латвія допоможе Україні з експортом зернових через латвійські порти.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також