Новини / Фінанси     12 лютого 2019 09:23

Єгипетська цибуля може демпінгувати ціни на європейському ринку

Цибуля з Єгипту, яку заборонили до ввозу в Саудівську Аравію, може понизити ціни на продукцію на європейському ринку та посилити конкуренцію з-поміж виробників.

Про це повідомляє EastFruit.

На початку року Саудівська Аравія заборонила ввозити на територію країни єгипетську цибулю через високий вміст пестицидів у відібраних для аналізу зразках. Тож відтепер єгипетські виробники розглядають Європу як ринок збуту для своєї продукції. Адже Саудівська Аравія була найбільшим експортером єгипетської цибулі, купуючи її щороку обсягом до 200 тис. тонн.

Читайте: Імпорт цибулі дорожчає. Причини 7% зростання ціни

Наразі в Європі спостерігається дефіцит цибулі. Тому поставки, які очікувалися в березні-квітні цього року, ймовірно, будуть здійснені вже найближчим часом.

Експерти стверджують: відомо про 50 тис. так звальної «вільної» для продажу єгипетської цибулі. Крім того, незабаром у країні очікують нового врожаю. Тож у найближчі місяці можна очікувати зниження цін на цибулю.

Як раніше повідомляв Landlord, за останні 4 роки продукти, що користуються найбільшим попитом серед українців, здорожчали від 58% до 542%. Рекордно зросла в ціні цибуля. За нею трішки меншими темпами – морква, буряк та капуста. Решта продуктів подорожчали в середньому вдвічі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також