Новини / Кейси     03 березня 2020 09:59

Як заробити $100 млн на ягодах і фруктах

Тарас Барщовський розвиває бізнес по усьому світові, та все одно вважає його українським.

За рік його статки виросли на 1% і склали $105 млн. Компанія Тараса Барщовського переробила майже 10 тис. т малини. Такий обсяг вивів Україну в трійку світових лідерів, пропустивши вперед лише США та Сербію. Тарас Барщовський володіє бізнесом із виробництва сокових концентратів. Також його підприємства випускають соки прямого віджиму під торговими марками «Galicia» та «Світанок».

Тарас Барщовський має 7 підприємств, з яких 4 працюють в Україні, ще 2 – в Польщі, й одне розташоване в Молдові.

У Польщі зараз він добудовує ще одне підприємство, що має стати найбільшим у світі в галузі переробки ягід, фруктів та овочів.

Розпочав свій бізнес Тарас Барщовський завдяки німецькому мультимільйонеру Конраду Янке. Той був власником концерну Jahncke і контролював 50% світового ринку з переробки ягід та фруктів. Барщовський займався транспортуванням рідких вантажів і допомагав Янке доставляти соки з України в Німеччину, а пізніше налагодив в Україні власне виробництво.

Читайте: На чому краще заробляти ягідникам – прогноз експерта

У 2011 році Тарас Барщовський  об’єднав свої активи в групу компаній T.B.Fruit. У минулому році T.B.Fruit запустив підприємство в Україні з виробництва яблучного пектину, необхідного елементу йогуртів та джемів. Дві лінії, встановлені на заводі, виготовляють майже 3 тис. т яблучного пектину на рік. Хоча загалом у світі цієї продукції випускається в межах 10 тис. т.

Цього року, за підрахунками Барщовського, EBITDA його компанії складе 40 млн євро. У планах бізнесмена на найближчі два-три роки – подолати планку в 70−80 млн євро. Збирався Тарас Барщовський  поширити свій бізнес і на Грузію. Хотів займатися переробкою винограду та виробництвом цитрусового концентрату. Однак, місцеві фермери не змогли гарантувати необхідні обсяги поставок, тож ідею поки що відклав.

Хоча майже 60% його бізнесу зосереджено за кордоном, Тарас Барщовський називає його українським. Однак, зауважує: з «українським прапором» поки що складно йти в Європу.

Landlord раніше повідомляв, що Тарас Барщовський опинився на 60 місці в рейтингу найзаможніших українців, складений журналом НВ та інвесткомпанією Dragon Capital.

За публікацією НВ.

Читайте також