Новини / Рослинництво     04 травня 2023 15:15

Як виростити лаванду на присадибній ділянці


Лаванда чарує всіх своїм ароматом та красивим цвітінням. З неї навіть роблять спеціальні приправи та масла. Якщо хочеться мати її вдома, треба знати як правильно садити та доглядати цю рослину.

Про це пише 24 Канал.

Лаванду краще садити на сонячному місці з добре дренованою землею. Вона не любить занадто вологого ґрунту, тому переконайтесь, що вода може добре відтікати. Ця рослина добре росте в групах, тому краще садити кілька рослин разом. Її також можна вирощувати в горщиках на балконах або терасах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Лаванда не потребує багато води. Це краще робити рідко, але рясно, залежно від умов росту й клімату. Важливо уникати надмірної вологи в ґрунті.

Обрізка лаванди сприяє формуванню густого та красивого куща, а ще – підтримує рослину здоровою. Її треба обрізати двічі на рік: навесні та восени.

Лаванду можна підживлювати рідким добривом, таким як органічні розчини або мінеральні добрива для квітів. Втім, варто пам’ятати, що лаванда не потребує багато поживних речовин.

Лаванда зазвичай не має багато проблем зі шкідниками. Проте якщо з’являться мурахи або комахи, їх можна відлякувати натуральними засобами, наприклад, ефірними оліями лаванди або евкаліпту.

Лаванду краще збирати після цвітіння, коли вона починає висихати. Квіти треба зрізати на висоті 10-15 сантиметрів від землі, але не вище половини висоти рослини.

Нагадаємо, на Закарпатті за ініціативи ФГ “Лавандова Гора” створено всеукраїнську спільноту власників лавандових полів “Лавандові поля України”.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також