Новини / Інтерв'ю     03 грудня 2020 12:15

Як виглядає ефективна технологія вирощування сільгоспкультур – досвід «ПКЗ-Агро»

Завдяки зусиллям головного агронома «ПКЗ-Агро», у господарстві напрацьовують технологію протидії кліматичним змінам, що відбуваються

Головний агроном господарства «ПКЗ-Агро», розташованого на Полтавщині, Сергій Міщенко переконаний, що сьогодні потрібно активно шукати відповіді на кліматичні виклики. По це він розповів у ексклюзивному інтерв’ю Landlord.

«За останні 30 років ми зафіксували найнижчу кількість вологи. Продуктивних запасів практично немає. Середньорічна норма у нас зараз становить 450 мм. У 2019 році випало всього лише 340 мм», – розповідає Сергій Міщенко.

Головний агроном, попри поширену думку, вважає теплі зими негативним фактором. Річ у тім, що озимі культури повинні пройти фазу яровизації. Якщо цього не відбудеться, то пшениця не сформує нормальний врожай. Взимку морози зупиняють життєдіяльність шкідливих мікроорганізмів. За нинішніх умов вони спокійно живуть і розмножуються і проблема постійно загострюється.

На його думку, зростає роль гербіцидів як факторів, що дають змогу мінімізувати втрату вологи культурними рослинами.

«Щоб спрацював ґрунтовий гербіцид, потрібно, щоб у ґрунті була достатня кількість вологи, а температура ґрунту — не нижчою 8–9 °C. Нині на 60% площ під кукурудзою ми використовуємо саме ґрунтові гербіциди. Плануючи сівозміну та технологію вирощування культур, ми завжди особливу увагу звертаємо на післядію препаратів», – вважає пан Міщенко.

І особливо ретельно Сергій Міщенко радить планувати мінеральне живлення посівів.

«У рослинництві існують певні закони, на яких тримається врожай. Можемо дискутувати без кінця, але поняття «бочки Лібіха» ми ніколи не обійдемо — врожайність та якість врожаю залежать від елемента, що міститься в мінімумі. Ми можемо напакувати поле азотом і фосфором, але якщо там немає цинку чи молібдену, то діла не буде.Живлення рослини — це складне питання. Щороку ми стаємо на нову сходинку в його розумінні. Працюємо з багатьма сучасними компаніями та лабораторіями щодо аналізу ґрунтів», – розповідає він.

Читайте: Головна подія року від Kernel: конференція PRO100 AGRO 2020 в онлайн-форматі

За його словами, ситуація на полі може змінюватися залежно від погодних умов, і може бути необхідно внести ті чи інші елементи живлення. Сергій Міщенко радить використовувати якісні листові добрива. Потрібно, щоб усі метали у їх складі були хелатовані із органічними сполуками. Будь-якої миті може виявитися, скажімо, нестача цинку чи молібдену для рослин. В такому разі слід оперативно подолати проблему.

«Продумане застосування якісних гранульованих та листових добрив дало нам змогу отримати додатково до 4 ц/га соняшнику та до 10 ц/га кукурудзи. Якщо забезпечити повноцінне живлення, то рослини краще переносять хвороби та інші стресові явища. Також посилюється фотосинтез у рослин», – пояснює головний агроном «ПКЗ-Агро».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяги зрошення у Херсонській області за рік зросли на 10%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також