Новини / Думки     16 липня 2019 12:05

Як стати другом Ілона Маска: фермер Сергій Омельяненко розкриває секрет

В ексклюзивному інтерв’ю Landlord власник фермерського господарства «Омельяненко» на Кіровоградщині Сергій Омельяненко розповів, як увійшов до 1000 друзів Ілона Маска.

Дружба з Ілоном Маском

Стати другом американського генія Ілона Маска — справа не з легких. А тим паче українському фермеру. Утім, пану Омельяненку це вдалося. Хоч і заочно, однак заслужено. Історія розпочалася у 2016 році, коли Сергій разом із дружиною Мариною зайшли до салону Tesla у Міннеаполісі у США і провели тест-драйв S-класу, хоча метою було придбати позашляховик.

Та Tesla X ще у продажу не було, тому його і замовили, не бачачи, що це за автомобіль.

«А до Європи він прибув тільки у наступному, 2017 році, і вже там, під час сервісу у Відні, ми дізналися, що ВІН-код електроавтомобіля входить у коди авто, якими керують 1000 друзів Ілона Маска. Тому до друзів ми потрапили, можна сказати, авансом — мабуть тому, що були першими покупцями, які його замовили. Але, кажу відверто, нам було дуже приємно, що Ілон назвав нас своїми друзями — адже я щирий прихильник екологічного електротранспорту. А Tesla — як іграшка, не треба бензину, мастила. І до того ж найбезпечніша у світі — акумулятори розташовані низько, машина стійка, я не уявляю, наприклад, як вона може взагалі перевернутися. А якщо вже таке й трапиться — просто немає чому горіти, немає займистих речовин. В усьому іншому наш «Ікс» — це класичний позашляховик на два ведучих мости по 180 кінських сил. За лічені секунди розганяється до сотні», — із захватом розповідає пан Омельяненко.

І нічого, що вантажівка Tesla коштуватиме навіть вдвічі дорожче за звичайні тягачі. У Semi (так буде називатися модель) запас ходу обіцяють зробити у 1000 км, а з елеватора фермерського господарства до Миколаївського порту — не більше 300 км. Тобто навіть відсутність зарядних станцій на трасах директора не бентежить: Semi зможе зробити повне коло з баз фермерського господарства до порту і назад на одному заряді.

Читайте: Сергій Омельяненко – бізнесмен, що створює тренди

«Як тільки він з’явиться в Україні, ми купимо — гроші вже відкладені, один або два, подивимося, яка ситуація буде», — каже Сергій Омельяненко.

Екологічний дім

Свою любов до інноваційних технологій Сергій Омельяненко пропускає через усі сфери життя. Особливу увагу викликає дім власника господарства. Це повністю енергонезалежна екологічна будівля площею 600 кв. м із закритим басейном.

Абсолютна енергонезалежність від зовнішнього світу була досягнута шляхом монтажу поруч із будинком сонячної електростанції та сонячних колекторів для нагріву води. Завдяки розташованому поблизу озеру був встановлений тепловий насос, труби якого проходять по дну водоймища. Відтак поєднання сонячних технологій з насосом і вирішило питання опалення будинку у холодну пору року. А останнім штрихом до опису є освітлення і зарядна станція для авто на сонячних панелях і 350 кущів троянд у квітнику, які перебувають під постійним «контролем» Марини Омельяненко…

«Ми хотіли екологічну будівлю, і вона тепер в нас є. Це інвестиція у майбутнє», — резюмував Сергій Омельяненко.

Нагадаємо, раніше Landlord опублікував унікальний кейс прогресивного фермера з Кіровоградщини Сергія Омельяненка, який став не тільки піонером у створенні зеленої енергетики у селі, але й увійшов до найкращих друзів Ілона Маска!

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також