Новини / Фінанси     10 жовтня 2019 10:45

Як спрощуватимуть фермерам доступ до кредитів – розповів Висоцький

Запуск Фонду часткового гарантування кредитів анонсував заступник міністра економрозвитку Тарас Висоцький. Фонд має допомогти дрібному бізнесу брати займи без застави майна.

Уряд збирається створити Фонд часткового гарантування кредитів, який повинен спростити надання займів для тих виробників, що не мають заставного майна. Про це розповів журналістам заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький під час пресконференції стосовно земельної реформи.

Коментуючи питання спрощення доступу до кредитних ресурсів малим виробникам, Тарас Висоцький повідомив, що підтримка доступу до кредитів дрібних виробників є одним із пріоритетів міністерства економрозвитку.

«Для того, щоб спростити українським виробникам доступ до фінансування та допомогти розвивати свою справу, ми активно  комунікуємо з банками та плануємо розробити різні моделі спрощеного кредитування», – сказав Тарас Висоцький.

За його словами, Фонду часткового гарантування кредитів – це один із інструментів спрощення доступу дрібних підприємців, зокрема, виробників, до фінансових ресурсів. Зокрема, фонд повинен спростити надання займів для тих виробників, що не володіють майном, яке можуть віддати в заставу.

Читайте: Насамперед – здешевити кредити: перші обіцянки нового прем’єра

«Що для цього потрібно зробити? Зазвичай малі виробники, навіть офіційно працюючі, мають обмежений ресурс застави. Відповідно ми зараз напрацьовуємо запуск фонду часткового гарантування кредитів, який спростить отримання кредитів для підприємств у яких обмежена можливість у наданні застави. Цей фонд якраз братиме всі ці ризики – у випадку дефолту вони страхуватимуться, і з цього фонду компенсуватимуться», – пояснив Тарас Висоцький.

Також заступник міністра нагадав обіцянку запровадити компенсації відсоткової ставки кредитів аграріям в рамках державної підтримки.

Landlord раніше повідомляв про обіцянку Висоцького надати фермерам 4,4 млрд грн кредиту на купівлю землі.

 

Читайте також