Новини / Технології     31 серпня 2021 10:51

Як швидко та дорого продати врожай

В Україні у 2021 році успішно запрацювала онлайн-платформа AgroАpp для швидкого пошуку та реалізації безпроблемних угод між фермерами та зернотрейдерами

В Україні в активній фазі жнива. Цьогоріч, за прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, очікується рекордний валовий збір 100 млн т зернових та олійних. І фермери, і трейдери готові до такого сценарію, адже минулого року Україна зібрала 75 млн т зернових.

Пощастило у 2021 році і з цінами. За інформацією Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), світові ціни на продовольчі товари зростали впродовж року та сягнули найвищого за останнє десятиліття рівня у травні. З червня вони почали падати, проте станом на липень перевищували на 33,9% рівень аналогічного періоду минулого року.

Відповідно, у фермерів є гарний шанс на успішний сезон не лише щодо показників урожайності, а й щодо прибутковості. Нагадаємо, невеликі фермерські господарства виробляють понад 50% валового випуску всієї агропродукції в Україні.

Якщо в агрохолдингів з реалізацією власного врожаю немає проблем, оскільки вони працюють напряму з трейдерами або ж мають власні трейдингові підрозділи, інфраструктуру для зберігання врожаю та можливості для доставки його в порти, то у фермерів ситуація дещо інша.

Частина з них працює через посередників, за готівку тощо. Проте працювати в тіні стає дедалі складніше через посилення податкового контролю, необхідність безготівкових розрахунків під час придбання землі тощо. За різними розрахунками, тіньовий ринок зерна в Україні оцінюється у 30–40%. Чому в Україні давно назріли цифрові рішення, що сприятимуть детінізації зернового ринку, та які переваги від цього отримають усі сторони процесу? Як агровиробникові знайти найкращі закупівельні ціни у трейдерів, а трейдерам — надійних постачальників урожаю сільгоспкультур?

Одним зі способів вирішення цих питань є запуск комплексного рішення для малих і середніх фермерських господарств на базі цифрової платформи Agroapp. Простота у використанні, безпека, надійність та швидкість обробки запитів на базі платформи створюють нову екосистему взаємодії між учасниками агропромислового ринку України. У 2021 році сервісом АgroApp скористалися вже понад 500 фермерів з усіх областей країни та отримали фінансування на більш ніж 1 млрд гривень. Наразі сервіс представив ще одну послугу «СПОТ для агробізнесу», яка дозволяє фермерам швидко і вигідно реалізувати врожай, а трейдерам — знайти надійного постачальника.

Як це працює

На платформі AgroApp представлені трейдери з пропозиціями для аграріїв, серед яких компанії — лідери ринку: «Агропросперіс», «Астарта-Київ» та UKRAVIT Trade. Для отримання пропозиції від трейдера щодо закупівель фермеру потрібно надати мінімум інформації про себе — заповнити заявку, де вказати код ЄДРПОУ, базис поставки (СРТ, EXW, DAP), культуру для реалізації, розмір партії та контактні дані.

Читайте: Як збільшити врожайність картоплі майже у 2 рази. Підсумки Картопляної майстерні

По суті між фермером та трейдером відбувається цифрова зустріч, при цьому трейдери ще й конкурують за постачальника ціною, пропонуючи кращі умови. Агровиробник не має аналізувати сайти і пропозиції всіх трейдингових компаній. Цифровий сервіс зробить це самостійно. За кілька хвилин він отримає реальні пропозиції, з яких можна обрати відповідну під потреби. По суті трейдер має бути підключений до платформи, а сільгоспвиробник — просто офіційно зареєстрований.

Що можна продавати через AgroApp

Через AgroApp можна реалізовувати практично всі сільськогосподарські культури: кукурудзу, пшеницю, жито, ячмінь, ріпак, соняшник, сою. Фермер отримує високі ціни за свій товар, що є запорукою прибутковості бізнесу. Йдеться про +300 грн на одній метричній тонні по зерновим культурам порівняно з ринковою ціною, +500 грн на одній метричній тонні по олійним культурам. Термін попереднього рішення від трейдера щодо закупівлі становить до однієї доби.

Для трейдерів AgroApp спрощує аналіз фінансового стану агровиробників, відповідно, скорочуються їхні затрати на цю роботу. Крім того, зникає необхідність пошуку клієнтів. Такий сервіс усуває ризик ненадійних партнерів та ненадійних умов розрахунків.

«Наша мета — прискорити продаж зерна для фермерів і полегшити для трейдерів пошук фермерів та їх перевірку. Наші партнери приймають агрокультури на всіх базисах поставок, мають розгалужену мережу елеваторів у всіх регіонах України. Оплата відбувається у безготівковій формі», — зазначив CEO та засновник AgroApp Ярослав Смакота.

За його словами, послуга «СПОТ для агробізнесу» спрощує трейдерам прийняття рішень щодо закупівель у агровиробників, адже платформа збирає інформацію з усіх реєстрів по конкретному фермеру.

«Трейдерам важливо розуміти, що це реальний фермер з реальною землею, ми показуємо фінансовий стан, відсутність податкових боргів тощо. А фермер може отримати одночасно три ціни від наших партнерів та обрати найвигідніші умови», — додав Ярослав Смакота.

В епоху діджиталізації такий продукт дозволить зекономити час, фінанси та людські ресурси, а також більш професійно та інноваційно підходити до ведення бізнесу як трейдерами, так і виробниками. Цифрова платформа AgroApp спрощує життя, знижує бюрократичне навантаження та дозволяє у декілька кліків ефективно взаємодіяти з різними учасниками ринку без особистого контакту та великої кількості зустрічей. Крім того, інформаційні технології роблять діяльність господарств більш прозорою, що особливо важливо для детінізації зернового ринку в Україні.

 

 

 

 

Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про AgroApp: можливість швидкого фінансування для МСБ у аграрній галузі

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також