Новини / Відновлювана енергетика / Зелена енергетика / Фінанси     12 січня 2019 10:25

Як працюють інвестиції у вітрову енергетику (ІНФОГРАФІКА)

Будівництво вітрових станцій потребує значних капіталовкладень та урядових субсидій. Скільки інвестують США у вітрову енергетику і які енергетичні потужності в результаті отримують у різних штатах країни, можна легко оцінити за допомогою цікавої діаграми.

Дані публікує ресурс howmuch.net.

Представлена інфографіка базується на даних Американської асоціації енергії вітру, яка виступає за сприяння держави розвитку відновної енергетики.

Горизонтальна шкала діаграми демонструє обсяг інвестицій, які зробила держава у галузь  у 2018 р. (у млрд доларів). Вертикальна шкала показує загальну потужність, вироблену вітровими турбінами за рік (у МВт). Кольором позначено кількість будинків, які можуть забезпечуватися цими потужностями.

Цікаво, що у США поборниками зеленої енергії є політики лівого (демократичного) крила, проте лідирують за потужностями у вітроенергетиці штати Техас і Оклахома – так звані червоні (республіканські) за настроями.

З діаграми видно, що існує кореляція між вкладеною сумою та отриманими потужностями. Наприклад:

  • штат Індіана: вкладено – $ 4,5 млрд, отримано – 2117 МВт;
  • штат Техас: вкладено – $ 42 млрд, отримано –  23262 МВт.

Тобто в Техасі приблизно в 10 разів більше вклали коштів, ніж в Індіані, і приблизно в 10 разів більше отримали електроенергії.

Ресурс зазначає, що вітрові турбіни – “потворні і гучні, вони вбивають багато птахів”. Вітрові станції виробляють електроенергію, тільки якщо дме вітер, і, крім того, є дуже дорогими.

Проте вітрова енергетика зменшує залежність економіки від викопного палива, скорочує рівень викидів парникових газів, що сприяє боротьбі з глобальними змінами клімату.

Landlord раніше повідомляв про те, що за допомогою інфографіки можна порівняти рівень життя в різних країнах світу: візуалізація ВВП на душу населення за допомогою карти.

Читайте також