Новини / Аналітика     24 листопада 2019 10:02

Як об’єднуються сімейні фермерські господарства в Італії

Створені в Італії Фонди спільної сільськогосподарської політики ЄС допомогли сімейним фермерським господарствам на півдні країни відродитися та навіть модернізувати свій бізнес.

Про це повідомляє Euractiv.

Важливість створення мереж

VàZapp – об’єднання сільгоспвиробників, створене в Апулії, на півдні Італії. Асоціація дає можливість аграріям проводити зустрічі для обміну передовими практиками.

Ідея створення асоціації належить фермерам Джузеппе Савіно та Мішелю де Паоліс.

«Перш за все, ми слухаємо. Я сам аграрій і знаю, що фермери сьогодні почуваються самотніми і нечутими. Ось чому ми і створили наше об’єднання. Ми організовуємо зустрічі виробників, на яких кожен може обмінятися ідеями, проблемами та баченнями», – пояснив Савіно.

Ключ до вирішення багатьох проблем – мережа. Для малих фермерів створення громад необхідне для виживання. Це означає обмін кращими агрономічними практиками, а також придбання у спільне користування обладнання.

Читайте: Прибуткова справа: як 20 сімей на Херсонщині об’єдналися у вирощуванні овочів ВІДЕО

Наприклад, чому один фермер повинен покривати витрати на трактор, коли їх можна поділити з сусіднім фермером? І придбавши у спільне користування трактор, можна було б використовувати централізований склад для запобігання крадіжкам, вважають у VàZapp.

«Молоді фермери мають інший підхід, і вони хотіли б змінити спосіб ведення господарства, але часто вони не знають ноу-хау. Вони відчувають себе ізольованими», – поділився Джузеппе Савіно, який нещодавно прийняв у керування сімейний бізнес з виробництва круп, винограду та оливкової олії у Фоджа, що в регіоні Апулія.

Згідно із баченням VàZapp, фермери – це не просто виробники, які щодня годують людство, вони також можуть бути терапевтами.

«Мешканці міст тікають у сільську місцевість, щоб шукати краси, спокою, повільнішого темпу життя. Фермери можуть стати охоронцями ландшафту і створити ті відносини, які потрібні всім людям», – стверджує Джузеппе Савіно.

Нарешті, те, що також могло б привернути молодь до села, – це досвід. Сьогодні тисячі людей їдуть у сільську місцевість, щоб взяти участь у збиранні врожаю винограду чи оливок та приготуванні сиру. У новому тисячолітті їжа – це вже не просто задоволення первинної потреби, а джерело досвіду, здатного живити душу.

В Італії найбільша у світі мережа ринків фермерів

Об’єднання фермерів поширилися в Італії лише за кілька років, і вони пропонують чудову економічну та соціальну можливість саме тому, що дозволяють налагоджувати безпосередні контакти між виробниками та споживачами.

Landlord раніше повідомляв про те, як італійцям вдається залучати молодь у сільське господарство.

Читайте також