Новини    02 серпня 2021 16:52

Як із львівського компосту виготовлятимуть органічне добриво

Органічне добриво за спеціальною технологією виготовлятимуть із харчових та садових відходів, які переробляються на станції компостування у Львові. 

На початку липня КП «Зелене місто» український виробник мінеральних добрив ТзОВ «РівТрейд»  підписали відповідний договір. Наразі перші 22 тонни компосту «Зелене Місто» вже передало підприємству. Про це повідомляє Львівська міська рада.

«Основне призначення добрива, у складі якого буде наш компост, — це запобігання деградації ґрунтів і підвищення мікробіологічної активності. Саме завдяки органічним компонентам земля відтворює свій гумусовий шар. Так, корисні бактерії, які знаходяться в ґрунті, активізуються і вступають у симбіоз із рослинами. Ці мікроорганізми покращують структуру ґрунту, виділяють антибіотики проти хвороботворних бактерій, а азотофіксуючі бактерії насичують ґрунт атмосферним азотом. Крім того, покращується обмін речовинами», — прокоментував директор КП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Читайте: Битва Агротитанів цього року пройде на трьох аренах у різних регіонах України

Перша в Україні станція компостування запрацювала у Львові в січні минулого року. Цьогоріч у квітні компост, виготовлений із харчових та садових відходів, продали через аукціон. Нині продукт має попит серед мешканців та агропідприємств.

«До речі, ТзОВ “РівТрейд” придбало одну тонну компосту за 840 грн з ПДВ. Натомість під час аукціону ми продали компост по 309 грн за тонну», — додав Євтушенко.

Раніше Landlord розповідав про шведський бренд, який почав виготовляти рослинне молоко з картоплі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...