Новини / Технології     03 жовтня 2019 10:02

Як іти в ногу з часом: Ірина Паламар про діджиталізацію в бізнесі

Сучасний тваринницький бізнес вимагає кардинально нових підходів до роботи над економічною ефективністю. У цьому руслі на ринку кормовиробництва України унікальною компанією є AVA Group, оскільки вона пропонує своїм партнерам те, чого сьогодні не робить ніхто.

Про це розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналістам Landlord віце-президент AVA Group, голова АТУ Ірина Паламар, яка стала героїнею чергового випуску в рамках проєкту «Агро Лідери».

Очолюючи Асоціацію тваринників України — організацію, що згуртувала навколо себе цілу галузь у 3500 вітчизняних виробників молока та м’яса, Ірина Паламар водночас є віце-президентом AVA Group — великої компанії в галузі надання комплексних послуг для тваринництва.

Методи ведення бізнесу в AVA Group

Компанія AVA Group змогла вийти на якісно новий рівень ведення бізнесу завдяки інноваційним рішенням.

«Прийти до клієнта просто з прайсом продуктів — це вже давно нецікаво. Пропонувати певну технологію годування — теж, по суті, вчорашній день. Сьогодні ми спілкуємося з власником бізнесу з точки зору фінансового моделювання. Ми приходимо до партнера з так званим портфелем пропозицій, де прораховані варіанти, якою буде економічна ефективність господарства на певному проміжку часу, за умови застосування тих чи інших технологій, які також розробляємо для клієнта ми», — пояснює Ірина Паламар.

Спершу проводиться аудит ферми, тобто всебічне вивчення ситуації по господарству в динаміці, в розрізі певних періодів: збір економічно-технічних показників підприємства, аналіз виробничої динаміки та чинників, що на неї впливають.

Читайте: Ірина Паламар: життєві принципи та шлях в агро

Далі фахівці складають варіанти фінансової моделі ведення бізнесу за умови застосування тих чи інших технологій, є і власна спеціальна програма, де закладені формули для швидкого обчислення (прогнозування) економічних показників, яких досягне господарство. Потім — супровід ферми для можливості контролювати результати, що досягаються завдяки застосуванню запропонованої технології.

Також компанія розробила діджитал-платформу, на якій автоматично збирається повна інформація про кожну тварину, що вирощується у комплексі. Завдяки діджиталізації облік повністю звільнений від будь-якого негативного впливу людського фактору. Тобто необ’єктивності, якою іноді грішать деякі менеджери, покладено край. На виході інвестор бачить реальну картину справ у своєму господарстві прямо зі смартфону.

Методи управління в AVA Group

Як розповіла Ірина Паламар, компанія AVA Group досягла тієї точки, за якої вже суб’єктивне прийняття рішень власником не завжди йде на користь бізнесу і власник починає замислюватися, що потрібен колегіальний орган ухвалення рішень. Таким органом є незалежна рада директорів, яка вирішує, куди компанія рухається, які є ризики та як досягти певної мети.

Наразі в AVA Group сформована потужна команда, що забезпечує та підтримує лідерство на ринку.

«Я гадаю, нам вдалося. Я розумію, що для досягнення успіху потрібно зібрати навколо себе найкращих фахівців. Максимально сильних, професійних, настільки крутих, наскільки тобі дозволяє фінансова можливість», — розповідає пані Ірина.

Компанії вдалося зробити так, аби ці люди відчували себе єдиним організмом, що працює на загальну мету.

«Ми рухаємося в напрямку автоматизації та діджиталізації усіх процесів, за якими майбутнє. Незабаром штучний інтелект у багатьох сферах замінить людський, і ми маємо йти у ногу з часом», — наголошує Ірина Паламар.

Плани на майбутнє в AVA Group

На черзі в AVA Group — вихід на світові ринки. У компанії вже провели низку перемовин із представниками бізнесу за кордоном, зокрема з країн африканського континенту.

Ірину Паламар також цікавить і фондовий ринок. Саме тому вона активно купує акції, співпрацює з компанією Freedom Finance.

У мріях віце-президента AVA Group — аби українські компанії досягли того рівня, щоб могли собі дозволити вийти на IPO будь-якої фондової біржі, чи то в Лондоні, чи Нью-Йорку, чи Гонконзі, і залучати кошти в економіку країни.

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Агро Лідери» Landlord знайомив читачів із діяльністю та життєвою позицією віце-президента AVA Group, голови АТУ Ірини Паламар.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також