Новини / Кейси     02 березня 2021 12:15

Як господарству підвищити прибутковість вирощування соняшника на 12%

У господарстві «Козацька долина 2006» чотири роки поспіль використовують інноваційний фунгіцид Амістар Голд компанії «Сингента» та отримують від 3 до 5 ц/га приросту врожайності

У господарстві «Козацька долина 2006», розташованому у Хмельницькій області, в обробітку перебуває 2200 га землі. До сівозміни входять озима пшениця, ячмінь, озимий ріпак, кукурудза, соя, горох та соняшник. Попри не завжди сприятливі погодні умови підприємство з кожним роком вдосконалює технологію вирощування сільгоспкультур.

«У сільському господарстві труднощів не бракує. Передусім це зміна кліматичних умов — рослини дедалі частіше відчувають нестачу вологи. Але я не з тих, хто буде постійно на щось нарікати — якщо працювати, всі проблеми можна вирішити. Також дуже важливо використовувати у роботі якісні оригінальні продукти та налагодити справжні партнерські стосунки з постачальниками. Майже весь посівний матеріал та засоби захисту закуповуємо у компанії «Сингента». До того ж у цьому сезоні встановилися гарні ціни на вирощену продукцію. Минулого року ми віддавали соняшник по 8000 гривень за тонну, а сьогодні він коштує вже 22 000 гривень», — стверджує керівник господарства Віталій Загородний.

Саме соняшник є найприбутковішою культурою «Козацької долини 2006» та відіграє істотну роль у економічних показниках господарства в цілому. Тому під нього щороку відводиться близько 400 га площі. Врожайність із року в рік різниться — від 37 ц/га до 43 ц/га, однак є поля, на яких господарство збирає до 47 ц/га соняшника.

Читайте: Історію Успіху про першого героя — Віталія Загородного

Як розповідає Андрій Ороховський, головний агроном «Козацької долини 2006», у господарстві вирощуються винятково гібриди соняшника «Сингента. Також усі фунгіциди та гербіциди на цій культурі виробництва «Сингента».

«Звісно, на соняшник ми звертаємо особливу увагу з огляду на його економічну важливість. При цьому такі проблеми, як фомоз, фомопсис, альтернаріоз, септоріоз та несправжня борошниста роса, можуть завдати серйозної шкоди посівам і знизити врожайність. Чотири роки тому ми вперше застосували новий препарат Амістар Голд, який нам запропонували партнери з компанії «Сингента». І ми були приємно вражені результатом, оскільки після одноразового внесення Амістар Голд питання із захворюваннями на соняшнику було цілковито закрите», — стверджує головний агроном.

Препарат Амістар Голд чинить комплексну дію на рослини, що дозволяє отримати істотну прибавку врожайності соняшника, відповідно, зростає рентабельність його вирощування. Тому наразі у господарстві вирішили розширити спектр застосування препарату. На соняшнику планується дворазове внесення Амістар Голд: у фазі 6–8 листків по 0,5 л/га та у фазі цвітіння по 0,7 л/га. Для цього, за словами Андрія Ороховського, існують усі агрономічні та економічні підстави, оскільки приріст врожайності завдяки внесенню Амістар Голд перевищує 300 кг/га. Також у 2021 році почнеться застосування фунгіциду на сої та озимому ріпаку.

Своєю чергою, технічний експерт компанії «Сингента» Станіслав Горпинюк зазначив, що завдяки Амістар Голд, приріст врожайності соняшнику був зафіксований у багатьох господарствах Хмельницької області.

«Звичним результатом застосування Амістар Голд є приріст врожайності на соняшнику в межах від 3 ц/га до 5 ц/га. Враховуючи ціни на соняшник та його гарну рентабельність, вітчизняні аграрії мають змогу, застосовуючи інноваційний фунгіцид «Сингента», додатково отримати до 12% прибутку», – підкреслив Станіслав Горпинюк.

Деталі про Амістар Голд читайте за посиланням.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про те, чому у господарстві «Козацька долина 2006» продовжують розвивати тваринництво.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також