Новини / Технології     12 березня 2020 11:05

Як функціонуватиме національна інфраструктура геопросторових даних в Україні

Законопроєкт «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» (НІГД) передбачає, що у відкритому безкоштовному доступі буде 32 набори. Експерти вважають, що ефективне використання геопросторових даних приведе до зростання ВВП до 0,7% на рік.

11 березня проєкт Закону № 2370 «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» (у другому читанні) розглядали на засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Представник Держгеокадастру України Дмитро Макаренко розповів, що документ спрямований на впорядкування та спрощення роботи з геопросторовою інформацією. Законопроєкт передбачає, що всі геопросторові дані є відкритими, безкоштовними. Введено поняття «базові» і «тематичні» геопросторові дані. А також адміністратора, який збирає метадані, що спростить доступ до геопросторових даних та їх пошук.

Координуватимуть діяльність системи НІГД Кабмін, а також спеціальний консультативно-дорадчий орган.

Доступ до даних буде забезпечений через національний геопротал інфраструктури геопросторових даних; через портали держателів геопросторових даних.

«В цілому, система НІГД – це єдине вікно щодо управління природними ресурсами та підґрунтя для прийняття управлінських рішень. За оцінками міжнародних експертів, ефективне використання геопросторових даних та інформації через систему НІГД призведе до зростання ВВП, яке може становити до 0,7% на рік. Крім того, це зручне отримання інформації через єдиний геопортал і припинення незаконного використання ресурсів та дублювання робіт», – каже Дмитро Макаренко.

Заступник міністра економіки Тарас Висоцький після обговорення законопроєкту в комітеті написав на своїй сторінці у Фейсбуку, що Україна рухається до створення прозорої системи геопросторових даних, яка відповідає європейським стандартам.

«Проектом закону передбачено запровадження так званого «єдиного вікна» для управління природними ресурсами, що буде слугувати для економії бюджетних коштів та розвитку територій», – підкреслив Тарас Висоцький.

Читайте: Держгеокадастр відкрив важливі дані для землевпорядників

Законопроєкт у доопрацьованій редакції також передбачає створення Державного адресного реєстру України – єдиної бази даних, яка міститиме відомості про всі адреси, а також пов’язувати їх з топографічною основою – картою. Ведення реєстру пропонується покласти на Держгеокадастр України.

Як повідомляв раніше Landlord, в Україні ліквідували корупційну складову в реєстрації земельних ділянок завдяки новому сервісу Держгеокадастру.

Джерело: rada.gov.ua, фото: сторінка Тараса Висоцького у Фейсбуку

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також