Новини    17 липня 2021 15:19

Як французький стартап перетворює манго та банани на екошкіру

Засновники Vegskin розробили технологію розробки рослинної шкіри, яка біологічно розкладається та здатна заміни більшість функцій матеріалу на основі корів – гнучкість, довговічність та водонепроникність.

Подружжя з французького містечка Ваттрелос Люк Дебрабандер та Анель Піка довго працювали над замінником шкіри, який би не потребував забою худоби, застосування пластику чи продуктів нафтопереробки й одночасно боровся з проблемою харчових відходів. Про це повідомляє Green Queen.

Читайте: Коли є час та натхнення: що можна зробити зі звичайною цибулею порей

Спочатку вони експериментували з буряками, грибами та картоплею, але це не дало бажаних результатів. Проте ефективною виявилося поєднання бананів та манго: виготовлена з них екошкіра мала відмінну якість.

Для створення Vegskin використовують пошкоджені або перестиглі банани, які часто викидають продавці. Наприклад, на виготовлення 5–8 тисяч квадратних метрів рослинної шкіри компанії потрібно приблизно 100 тонн бананів.

Наразі Vegskin планують випускати для високоякісних брендів. За словами засновників стартапу, рослинну шкіру можна використовувати, наприклад, для створення взуття чи оббивки в автомобілях.

Раніше Landlord розповідав, що органічна ферма BigBlue домовляється про поставку першої партії лохини до Скандинавії.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...