Новини / Технології     03 липня 2019 12:49

Як фермеру збільшити свою ефективність — досвід Північ Агро

У рамках спецпроєкту «Німецькі технології на полях українських фермерів» Landlord розповідає про те, як голова господарства «Північ Агро» зумів збудувати власну зерносушарку й активно рухається в бік збільшення ефективності.

Юрій Вилегжанін, голова фермерського господарства «Північ Агро», вважає: щоб рухатися у бік більшої ефективності, фермеру потрібно мати до 10 000 га землі та елеватор для одночасного зберігання близько 20 000 т зернових. І господар вдало слідує своїм принципам. Торік у господарстві «Північ Агро» завершили будівництво власної зерносушарки зі складом зберігання для 15 000 т зерна і навісами, де стоїть техніка. В об’єкт інвестували 10 млн гривень власних коштів.

Сушарку зробили газову, поруч є ємність на 60 куб. м для скрапленого газу. Вибір на користь саме газу пояснюється просто — у зоні, де працює господарство, та ж кукурудза з поля йде з вологістю 25–27%, і до товарних 14–16% висушити зерно можна тільки традиційним, газовим методом.

А ще у пана Вилегжаніна є мрія — побудувати власний елеватор у Ніжині, що дозволить господарству вийти на новий якісний рівень. Але він не лише мріє, а робить конкретні кроки на шляху до своєї мети. Так, Юрій Вилегжанін вже оформив земельну ділянку під майбутній елеватор і почав там підготовчі роботи. «Я хочу поставити маршрутний елеватор, це моя мрія. Хочу рухатися у бік більшої ефективності», — наголошує він.

Читайте: Як бізнесмен із Криму за чотири роки побудував успішне господарство на Чернігівщині: історія Північ Агро

Але є одна невелика проблема — без залучення кредитних коштів швидко втілити мрію в життя про елеватор не вийде, адже йдеться про $2–3 млн інвестицій. Навіть якщо використати вітчизняне обладнання й отримати 40% компенсації вартості, об’єкт спочатку треба ввести в експлуатацію.

«Ми співпрацюємо з дистриб’юторами по товарних кредитах і форвардних програмах, насамперед з компанією «Ерідон», тільки завдяки цьому спромоглися зробити сушарку, придбати техніку. І то ледь відсіялися — грошей бракувало катастрофічно, — ділиться підприємець. — А ось отримати банківське кредитування зараз дуже важко».

Не відомо, що стає на заваді: чи малий вік підприємства, чи кримський паспорт голови, та добути гроші є великою проблемою. «Єдиним банком, що дав мені кредит, був ПроКредит Банк, минулого року. Це була відносно невелика сума. Але цього року не заладилося — ситуація у країні незрозуміла, вибори», — пояснює він.

Більш того, крім ПроКредит Банку, ніхто з банкірів назустріч підприємцю так і не пішов. Виручає товарне кредитування, яке пан Юрій отримує у дистриб’юторських компаній, зокрема в «Ерідон». З минулого року на ринку почали практикуватися і форвардні контракти, стало трохи легше.

Нагадаємо, що в спецпроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» редакція Landlord на базі п’яти господарств дізналася, як саме німецькі технології допомагають українським фермерам будувати свій успіх. Зокрема, голова фермерського господарства «Північ Агро» Юрій Вилегжанін вже розповів, як йому вдалося за чотири роки з нуля побудувати господарство в Чернігівській області без жодних фінансових дотацій від держави. При цьому, через конфлікт на Донбасі та анексію Кримського півострова Вилегжанін втратив бізнес та був змушений переїхати на Чернігівщину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також