Новини    04 листопада 2019 12:09

Як досягти 12 т/га кукурудзи в умовах посухи: кейс Агрофірми Базис

Голова господарства «Агрофірма «Базис» Володимир Осадчий привідкрив завісу таємничості щодо досягнення рекордних показників врожайності кукурудзи до 10–12 т/га та соняшника 4 т/га, а також розповів про плідну співпрацю з компанією «Ерідон».

Усім цим Володимир Осадчий поділився у рамках спецпроєкту Landlord «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств». До власника підприємства «Агрофірма «Базис»», розташованого в селі Кочубіївка Уманського району на Черкащині, ми вирушили на нашому експедиційному Peugeot Rifter.

Методологія виробництва

Господарство міцно стоїть на ногах, обробляючи трохи більше 4000 га землі. У сприятливі роки показники врожайності тут близькі до рекордних — до 10–12 т/га кукурудзи, 4 т/га соняшника тощо.

Задля досягнення таких показників врожайності в «Агрофірмі «Базис» практикують класичну 10­пільну сівозміну, яка супроводжується регулярним внесенням органічних добрив (на фермі тримають понад 300 дійних корів). Річ у тім, що такий метод, на думку пана Осадчого, є одним із найкращих, якщо не найкращим. У господарстві вирощується кукурудза зернова і силосна, озима пшениця, озимий та ярий ячмінь, горох, соя, люцерна, соняшник, озимий та ярий ріпак і цукрові буряки.

Читайте: Соціальна відповідальність бізнесу: як Агрофірма Базис стала опорою для свого села

Комфортне партнерство

Фактично на підприємстві використовують сплав традиційного землеробства й сучасних технологій.

«Щось вивчили на власному досвіді, а щось — разом з агрономами-консультантами, — ділиться Володимир Осадчий. — Перш за все маю на увазі «Ерідон». Хоча наша співпраця із цією компанією є значно глибшою. Наприклад, я замовив 30 т сульфату амонію, та мені не треба шукати машини, його перевантажувати… Ці добрива лежать на складі «Ерідон», і я можу їх забрати саме тоді, коли вони мені будуть потрібні». Такий зручний підхід «Ерідон» пропонує і в інших напрямах співпраці, додає підприємець. «За потреби вони завжди підуть назустріч: зроблять знижку, почекають із платежем тощо. Я так само їм довіряю, і для мене це найкращий партнер», — наголошує він.

Важливою частиною співпраці з компанією «Ерідон» підприємець називає проведення спільних демопосівів та випробувань сортів і гібридів, а також різних технологій мінерального живлення й захисту рослин.

Нагадаємо, у спецпроєкті «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств» Володимир Осадчий презентував бізнес-кейс про культивацію сільськогосподарських рослин на підприємстві «Агрофірма «Базис».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...