Новини / Рослинництво     02 листопада 2019 10:02

Соціальна відповідальність бізнесу: як Агрофірма Базис стала опорою для свого села

Володимир Осадчий, керівник, що має багаторічний досвід фермерства, завдяки фундаментальному та неординарному підходу до справи зміг розвинути не лише свій бізнес, а й інфраструктуру всіх навколишніх сіл. Його громада – яскравий прообраз того, яким має бути сучасне українське село.

Про це Володимир Осадчий розповів у рамках спецпроєкту Landlord «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств». До власника господарства «Агрофірма «Базис», розташованого в селі Кочубіївка Уманського району на Черкащині, ми вирушили на нашому експедиційному Peugeot Rifter. До слова, автівка привернула увагу господаря. Володимир Осадчий прихильно ставиться до Peugeot, і в його господарстві аж 7 автомобілів цієї марки:

«Мені подобаються моделі Peugeot: вони оригінальні, продумані, комфортні, мають власний стиль і помірно споживають пальне. Peugeot Rifter – чудова машина! Можна спокійно їздити і по місту, і по селу. І наскільки я розумію, у неї дуже демократична ціна».

«Агрофірма «Базис» цілковито відповідає своїй назві. Господарство міцно стоїть на ногах, обробляючи трохи більше 4000 га землі. У сприятливі роки показники врожайності тут близькі до рекордних – до 10–12 т/га кукурудзи, 4 т/га соняшника тощо.

Цьому сприяє не лише родюча уманська земля. Керівник підприємства Володимир Осадчий завдяки фундаментальному і водночас неординарному підходу до справи встигає розвивати і власне аграрний напрям, й інфраструктуру всіх навколишніх сіл.

«Я хлопець сільський і виріс у сусідньому районі. Змалку допомагав батькам по господарству, а пізніше працював у колгоспі. Після того як закінчив профтехучилище у Буках та відслужив в армії, вступив до Уманського сільгоспінституту, на економічний факультет», – розповідає він.

Після навчання довелося пану Володимиру попрацювати і бухгалтером, і економістом у радгоспі – причому в одній іпостасі.

«Приходжу я на роботу, а там – величезні ферми на 800 корів, доярки між собою сваряться, хоч тікай… Я кажу: я економіст, а не бухгалтер. Мені ж відповідають, що гарний економіст повинен добре знати бухгалтерію. Пізніше ці знання мені дуже згодилися», – сміється Володимир Осадчий.

Початок роздержавлення колгоспних земель, який припав на період 1995–2000 років, для більшості господарств був дуже болючим. Нові ринкові реалії, занедбана інфраструктура, іржава техніка, борги – усе це було справді непросто.

Натомість пану Осадчому було трохи легше, тому що він господарював хазяйновито і в радянські часи, і в 1990-­х роках, і, звісно, продовжує дотепер.

Нагадаємо, у спецпроєкті Landlord «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств» Володимир Осадчий представив свій бізнес-кейс про створення передового фермерського господарства: як «Агрофірма «Базис» стала прикладом для інших підприємств регіону і чому так важливе надійне партнерство.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також