Новини / Фінанси     08 січня 2019 17:05

Гранти для українських фермерів від USAID – умови отримання

Малі та середні аграрні підприємства мають можливість отримати грант в рамках проекту "Підтримка аграрного і сільського розвитку" ("Агросільрозвиток") від USAID. Мета проекту - розширення ринків збуту та збільшення доданої вартості продукції малих та середніх підприємств і кооперативів, що обслуговують сільське господарство. Заявки можна подавати до 29 березня.

Про це повідомляє інтернет-ресурс Галичина.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) реалізує проект “Підтримка аграрного і сільського розвитку” (“Агросільрозвиток”), в рамках якого малі та середні агропідприємства можуть отримати грант. Мета проекту полягає у розширенні ринків збуту та збільшенні доданої вартості продукції малих та середніх підприємств та кооперативів, що обслуговують сільське господарство. Серед цілей проекту – нові технології, осучаснення інфраструктури продажу продукції, холодні ланцюги збуту для зменшення втрат після збирання урожаю, запровадження стандартів якості та безпечності агропродукції (GlobalGAP, HACCP тощо), створення нових робочих місць.

Фермери зможуть отримати гроші на придбання необхідного обладнання, створення проекту, розробку документів, залучення експертів, консультантів, проведення досліджень, навчань тощо.

Хто зможе отримати грант:

 • малі та середні підприємства, що виробляють агропродукцію
 • малі та середні підприємства, що займаються логістикою, переробкою, збутом с/г продукції
 • кооперативи, що обслуговують сільське господарство (та їхні об’єднання)
 • галузеві сільськогосподарські асоціації.

Щодо умов, то на виході аграрії, які отримають грант, повинні мати такі результати:

 • завдяки впровадженню нових технологій підвищити продуктивність, як мінімум, на 15%
 • збільшити питому вагу продукції, яка реалізується на організованих ринках, у секторі овочів та фруктів – на 5%
 • молока- на 10%
 • м’яса – на 3%
 • впровадивши міжнародні стандарти якості та безпечності сільгосппродукції, забезпечити не менше 50% продажу продукції за міжнародними стандартами,
 • мають залучити додаткові інвестиції в придбання обладнання у розмірі не меншому за отриманий грант
 • створити не менше 1 нового робочого місця на десяток працівників.

Читайте: 10 млн євро від ЄС: Укрзалізниця отримає грант на розвиток

Грантові заявки можна надсилати до 29 березня 2019 року на адресу проекту “Агросільрозвиток”: м. Київ, 01032, б-р Тараса Шевченка, буд. 35, корпус 2, 6-й поверх, або по e-mail: grants@ukraineards.com. Заявки можуть бути як в електронному, так і в паперовому вигляді. Оцінювати їх будуть щомісяця.

Як повідомляв LANDLORD, відтепер фермери отримуватимуть кошти з держбюджету за спрощеною процедурою – через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Фото: Getty Images

Читайте також