Новини / Фінанси     27 березня 2019 10:17

Головного агронома МХП викрили у фінансових махінаціях

Головного агронома МХП Олексія Сергієнка звільнили з  посади через фінансові махінації. Компанія вважає, що його дії завдали агрохолдингу фінансових та репутаційних збитків.

Про це повідомляє Європейська правда.

Олексій Сергієнко працював у МХП багато років і, за повідомленням прес-служби компанії, «міг лобіювати інтереси контрагентів, застосовуючи для цього різні схеми й отримуючи від цього фінансову вигоду».

Читайте: Катастрофічна повінь у США: вода поглинає урожай американських фермерів

Підозри в неправомірних діях Олексія Сергієнка підтвердилися після перевірки на поліграфі. Тому 26 березня 2019 року компанія звільнила його з посади головного агронома.

Зловживаючи службовим становищем, Олексій Сергієнко штучно обмежував доступ компаній-постачальників до участі в тендерах, чим завдав репутаційного збитку агрохолдингу МХП.

Landlord раніше повідомляв про те, що МХП купив 4 з 10 найдорожчих електромобілів Tesla, завезених в Україну.

Тваринництво        31 липня 2019 16:58

МХП закриває Снятинську птахофабрику

Агрохолдинг МХП 31 липня заявив про своє рішення припинити виробництво м’ясної продукції на Снятинській птахофабриці до початку вересня 2019 року. Активи птахофабрики, які становлять менше 0,5% активів Групи МХП, наразі виставлено на продаж.

Про це повідомляє прес-служба Миронівський хлібопродукт.

Снятинська птахофабрика, розташована у м. Снятин Івано-Франківської області, виробляє гусяче м’ясо та фуа-гра.

Читайте: Uber для корів: британці розробили онлайн-платформу для транспортування худоби

МХП, який відносить себе до світових лідерів у сферах захисту довкілля, соціальної відповідальності й турботи про тварин, вважає, що виробництво фуа-гра не відповідає стратегії та політиці компанії.

Landlord раніше повідомляв про те, що Євросоюз збільшить квоти на українське м’ясо птиці у 2,5 разу.

Поділися

Технології        18 липня 2019 16:27

Наймасштабніший у Європі біогазовий комплекс будує МХП на Вінниччині

Зелену енергію та добрива на Вінниччині вироблятимуть з курячого посліду. Агрохолдинг МХП завершує будівництво першої черги біогазового комплексу потужністю 12 МВт. 

Про будівництво біогазового комплексу на ТОВ «Вінницька птахофабрика» повідомляє ВінницяОк. Комплекс після повного введення в експлуатацію має стати найпотужнішим та найбільш інноваційним в Європі.  Повна потужність комплексу після завершення будівництва складе 24 МВт.

Інвестиції агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» в першу чергу комплексу склали близько 25 млн євро. Виробництво біоенергії з курячого посліду на новому комплексі відповідає екологічним стандартам. Використовується спосіб анаеробної ферментації, аналогічний тим процесам, що відбуваються у шлунку великої рогатої худоби.

– Працюють бактерії: білки, жири та вуглеводи розкладають на біогаз, – розповідає Іван Тракслер, керівник MHP Energy.

Читайте: Біогазові установки: за півроку введено в експлуатацію 20 МВт потужностей

Унікальність комплексу ще й в тому, що біогаз (метан) повністю очищається від сірководню.

Також у комплексі побудована котельня, що працює на біомасі власного виробництва. Планується виробництво органічних добрив.

Як повідомляв раніше Landlord, МХП на своїх підприємствах впроваджує екологічні програми: систему екологічного менеджменту, програму зниження викидів парникових газів, а також план управління пестицидами.

Поділися

Політика        18 липня 2019 14:33

Зеленський хоче перевірити Косюка

Президент Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам перевірити правомірність надання бюджетних дотацій агрохолдинку Юрія Косюка «Миронівський хлібопродукт».

Про це повідомляє офіційний сайт Президента України з посиланням на виступ Володимира Зеленського на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.

«Протягом 2017-2018 років одному з найбільших агрохолдингів України, «Миронівському хлібопродукту», з державного бюджету виділено майже 2,5 млрд грн дотацій. Насправді він не потребує державної підтримки, бо має надприбутки. І ви це знаєте. І щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», – зауважив Президент Зеленський.

Читайте:  Стійка прибутковість: незалежні прогнози щодо МХП від аналітиків Fitch

Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих холдингом, і виплачених акціонерам дивідендів та з’ясувати: раптом ці суми співпадають?

Як повідомляв раніше Landlord, агрохолдинг Косюка МХП у 2018 році скоротив чистий прибуток на 44,3%.

Поділися

Технології        25 червня 2019 10:29

МХП впроваджує на своїх підприємствах екологічні програми

Систему екологічного менеджменту, програму зниження викидів парникових газів, а також план управління пестицидами впроваджує на своїх підприємствах МХП. В агрохолдингу розроблено стратегію для мінімізації впливу на довкілля.

Про це повідомляє АПК-Информ.

«Миронівський хлібопродукт» розробив і реалізує на своїх підприємствах низку програм, спрямованих на охорону навколишнього середовища:

  • управління у сфері екології;
  • впровадження системи екологічного менеджменту;
  • зниження викидів парникових газів;
  • план управління пестицидами.

Читайте: Антибіотики в сільському господарстві призводять до 700 тис. смертей у рік

Забезпечити високий рівень переробки та утилізації відходів на підприємствах компанії допомагає замкнутий виробничий цикл.

«Ми постійно шукаємо додаткові способи для мінімізації впливу на навколишнє середовище і стійкого розвитку компанії», – відзначив головний еколог МХП Олександр Семенець.

Landlord раніше повідомляв про те, що аналітики Fitch Ratings визнали незмінним раніше прогнозований для МХП стабільний рейтинг «В». Це означає впевненість у перспективах розвитку агрохолдингу, а також наявність реального потенціалу для його зростання.

Поділися

Фінанси        21 червня 2019 11:08

Стійка прибутковість: незалежні прогнози щодо МХП від аналітиків Fitch

Реальний потенціал для зростання та стійка прибутковість – такі висновки щодо перспектив розвитку МХП оприлюднило впливове міжнародне агентство Fitch Ratings. Експерти прогнозують підвищення рейтингу компанії за рахунок купівлі Perutnina Ptuj та розширення птахофабрики у Вінниці.

Про це у своєму оновленому звіті повідомляє міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Аналітики визнали незмінним раніше прогнозований для МХП стабільний рейтинг «В» (в іноземній та національній валюті). Це означає впевненість у перспективах розвитку агрохолдингу, а також наявність реального потенціалу для його зростання.

Більше того, експерти Fitch припускають у доступному для огляду майбутньому підвищення рейтингу МХП до рівня «В+». Як зазначено в повідомленні рейтингового агентства, цьому сприяє політика диверсифікації агробізнесу: будівництво другої лінії на птахофабриці у Вінниці, купівля словенської компанії Perutnina Ptuj (виробництво та переробка курятини і м’яса індички).

Читайте: Великі премії на високоолеїновий соняшник спричинили дефіцит насіння – Луїс Карлос Алонсо

За прогнозами, друга черга на Вінницькій птахофабриці дасть можливість до 2022 р. наростити обсяги виробництва курятини на 48%.

Очікується, що саме Perutnina Ptuj у поточному році формуватиме близько 7% EBITDA (обсяг прибутку компанії до вирахування витрат і податків) МХП. А це дозволить агрохолдингу отримувати 2/3 виручки в іноземній валюті.

Аналітики впевнені, що таке масштабне розширення діяльності та збільшення активів «Миронівського хлібопродукту» гарантує стабільність валютних надходжень для обслуговування його боргу як мінімум у найближчі два роки.

Крім того, згідно з прогнозом Fitch Ratings, у 2019 і 2020 р. МХП продемонструє стійку прибутковість (на рівні 23,5% і 24,5% відповідно). До 2022 р. загальна виручка МХП виросте до $2,2 млрд (для порівняння, у 2018 р. вона становила $1,56 млрд). Рентабельність поліпшиться з 23,4% (на цей час) до 25,8% у 2022 р. Експортна виручка зросте до 68% у 2021 р.

Landlord раніше повідомляв про те, що МХП завершив купівлю 90,69% акцій словенської компанії Perutnina Ptuj, виплативши готівкою 221 млн євро. У подальшому агрохолдинг планує стати 100% власником Perutnina Ptuj – уже в цьому році.

Поділися
Показати ще