Новини / Логістика     25 лютого 2020 12:15

Голландські аукціони: аграріям обіцяють здешевити залізничну логістику

«Укрзалізниця» запроваджує новий інструмент: голландський аукціон. Він працює в дві сторони: як на зменшення, так і на підвищення ціни, залежно від попиту. Тобто у міжсезоння можна буде орендувати вагони дешевше.

Про запровадження голландських аукціонів в «Укрзалізниці», які діятимуть на постійній основі, повідомляє Мінекономіки та офіційний сайт УЗ.  Сьогодні «Укрзалізниця» проводить перший аукціон через ProZorro.Продажі.

Про аукціони говорили на засіданні міжвідомчого штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького.

«Голландський аукціон може стати додатковим інструментом з планування маршрутів і забезпечити рівні «правила гри» для всіх учасників ринку», – зауважив Тарас Висоцький

За повідомленням на офіційному сайті УЗ, на перший аукціон сьогодні будуть виставлені піввагони та зерновози. Зокрема, 6 маршрутів та 400 зерновозів окремо, три маршрути піввагонів та 200 піввагонів.

Читайте: Укрзалізниця встановила рекорд із перевезення зернових

Запровадження голландських аукціонів пов’язане з коливанням цін на використання вагонного складу, який має значний сезонний характер, та надлишком зерновозів у міжсезоння. Вони проводитимуться в разі надлишку вільного вагонного парку.

Як підкреслив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, голландські аукціони вигідно відрізняються від попередніх тим, що від моменту оголошення аукціону до повного підведення підсумків проходить один день.

Як раніше повідомляв Landlord, «Укрзалізниця» шукає очільника: оголошено конкурс.

Читайте також