Новини    21 лютого 2023 12:23

Фонд гарантування вкладів продає хлібо- та молочні комплекси, які були забезпеченням за кредитами Сбербанку


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на аукціон 23 лютого у системі “Prozorro.Продажі” активи Міжнародного резервного банку (колишній Сбербанк, що перейменувався незадовго до початку ліквідації) у складі комплексів з виробництва хлібо- та молокопродуктів.

Як ідеться в повідомленні фонду, до лота №G16N022123 увійшли права вимоги за кредитними договорами, що укладені з трьома юридичними особами. Активи на продаж виставляються вперше.

У забезпечення за кредитами передано кілька виробничих комплексів (нерухомість та обладнання) з виробництва хлібо- та молокопродуктів у Кривому Розі, Черкасах та Хмельницькому.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, в Кривому Розі це виробничі корпуси та обладнання хлібозаводів на вулицях Георга Отса та Щепкіна; у Черкасах – комплекс будівель та споруд і обладнання молокозаводу на вулиці Кобзарській (Вербовецького), а в Хмельницькому – цілісний майновий комплекс і обладнання молокозаводу на вулиці Кооперативній.

Також як забезпечення оформлено фінансові поруки фізичних та юридичних осіб. Загальна заборгованість за кредитами складає 107,4 мільйона гривень, відповідно це і є стартовою ціною торгів.

Відбудуться вони за англійською моделлю (тобто з підвищенням ціни). Участь в аукціоні можуть взяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім позичальників та поручителів за кредитами та осіб, пов’язаних з Росією. Заявки на участь у торгах можна подати до 20:00 22 лютого.

У ФГВ нагадують, що оскільки йдеться саме про права вимоги за кредитами, переможець аукціону отримає не саме заставне майно, а право вимагати від боржника повернення коштів, зокрема шляхом звернення стягнення на застави через суд.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на аукціон в системі “Prozorro.Продажі” права вимоги за кредитом юридичної особи, у забезпечення за яким, зокрема, передано хімічний комбінат “Азот” (Черкаси) та залишки природного газу у підземних сховищах газотранспортної системи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...