Новини    29 жовтня 2023 15:34

Фонд державного майна готує до приватизації підприємство російського олігарха


До приватизації готують “Тай-Мінералс”, яке раніше належало російському олігарху Михайлові Шелкову. У Фонді державного майна зазначили, що зараз компанія перебуває у державній власності.

Ціна стартує від приблизно 5 млн гривень. Поки дату торгів не оголошено, але вони відбудуться в державній системі Prozorro.Продажі.

Проти російського олігарха ввели санкції через сприяння російській агресії проти України. Його компанія постачала титанову продукцію компаніям оборонпрому Росії. Роботи відбувалися в межах договорів на виконання державного оборонного замовлення.

Вищий антикорупційний суд протягом січня-лютого 2023 року вирішив конфіскувати усі українські активи російського олігарха Михайла Шелкова. Серед них були Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат, який розробляє запаси титано-цирконієвих пісків у Дніпропетровській області, та компанії “ВСМПО Титан Україна”, “Тай-Мінералс” та “Інвестагро”.

“Тай-Мінералс” орієнтується на наданні в оренду легкових і вантажних автомобілів, сільськогосподарських і будівельних машин, устаткування тощо. Компанія була зареєстрвана у Дніпрі у 2011 році. Протягом 2022 року вона отримала 578 700 грн доходу проти 4,17 млн грн у 2021-му, а чистий збиток торік становив 2,38 млн грн. Також у 2021 році компанія мала 236 600 грн чистого прибутку.

Нагадаємо, керівництво “Укрнафти” затвердило умови та процедуру відбору незалежних членів наглядової ради компанії. Як повідомив голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов, цьому передували загальні збори акціонерів Укрнафти.

За перше півріччя 2023 року чистий консолідований прибуток Групи “Нафтогаз” склав 6,6 млрд грн. За цей же період  консолідований операційний прибуток досяг 14 млрд грн.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...