Майже повною відмовою від вейпінгу відреагували громадяни Фінляндії на заборону на ароматизовані вейпінгі, що вступила в силу кілька років тому. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Загалом, фінські урядовці поставили за мету повністю звільнити Фінляндією від паління вже через 10 років. Це досить незвично для країни, яка ще 100 років була найбільшим в світі споживачем сигарет на душу населення.
За останні 2 десятиліття Фінляндія скоротила кількість курців удвічі. Також різко зменшилось число вейперів серед людей у віці від 14 до 17 років. Зараз у країні тільки 1% учнів старших класів щодня використовують електронні сигарети. У США це число становить близько 6%. У Фінляндії очікують, що до 2030 р. менше 5% населення будуть регулярно споживати тютюнові вироби, в той час як наразі ця цифра становить близько 16%.
Читайте: Дива науки: COVID-19 можна лікувати канабісом
Місцеве антітютюнове лоббі вважає, що одним з найбільш ефективних способів скорочення куріння є оподаткування. З 2009 р. податки на тютюн в Фінляндії підвищувалися майже щороку. Це призвело до подвоєння середньої ціни на сигарети в країні.
Зазначимо, що дещо схожа ситуація із ростом податків та цін на тютюн відбувається і в Україні. Наприклад, зараз широко дискутується законопроект №2813 «Про внесення змін до деяких законів України з охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», що 20 травня вже включено до порядку денного Верховної Ради.
Серед інших заходів там йдеться про заборону ментолових сигарет, зниження максимальних рівнів смоли, нікотину та інших складників в димі сигарет, медичні попередження майже на всю пачку, заборону на виробництво пачок із скошеними і округлими краями, повна заборона реклами тютюнових виробів (ніякої підсвітки або рекламних матеріалів у точках продажу) тощо.
Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про те, що Китай повністю припинив імпорт сільгосппродукції з США.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!