Новини / Фінанси     30 травня 2024 10:55

У травні експорт зерна на 60% більший за показник минулого року


Обсяг експорту зернових і зернобобових культур з України у 2023/24 маркетинговому році у травні склав 4,95 млн тонн, що на 1,9 млн тонн або 63% більше, ніж у травні минулого року.

Це підтверджують дані Державної митної служби, опубліковані Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, у травні експорт пшениці досяг 1,45 млн тонн, що на 48% більше порівняно з минулим роком.

Експорт ячменю склав 171 тис. тонн, що на 6% більше, ніж у травні 2023 року.

Кукурудзи було експортовано 3,3 млн тонн, що на 76% більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.

Експорт українського борошна у квітні склав 5 тис. тонн, що в 2,5 раза менше порівняно з минулорічними 12,8 тис. тонн.

Для довідки: у 2022/23 маркетинговому році експорт зернових і зернобобових культур склав 49 млн тонн, з яких: пшениці — 16,8 млн тонн; ячменю — 2,7 млн тонн; жита — 18 тис. тонн; кукурудзи — 29,1 млн тонн; борошна — 153,6 тис. тонн.

Нагадаємо, сільгоспвиробники з Дніпропетровської області отримали дозвіл на проведення цілодобової сівби під урожай-2024 без обмежень через комендантську годину.

У південних регіонах України (Херсонщина, Одещина та Миколаївщина) аграрії минулого тижня почали контрактувати пальне під посівну.

На Одещині аграрії вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур, поінформували у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Читайте також: Серед головних викликів посівної 2024 року: нестача кадрів та саперів

Варто зазначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.

Новини за темою:  Україна експортувала майже 500 тис. тонн цукру у 2025 році: хто є головними імпортерами та яка динаміка зростання

Серед ярих зернових – ранні ярі: ячмінь, горох, пшениця та овес займуть 91,5 тис. га. Їх сівба фактично розпочалася. Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.

У групі пізніх зернових до посіву підлягає 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису. Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25,0 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.

У Дніпропетровській області зараз проводиться посів ярого ячменю і гороху, як повідомив директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель у коментарі для “Відкритого”. За його словами, звичайно, в області засівали 100-150 тисяч гектарів ячменю, але цього року прогнозується менше, вже є недосів на 30%.

Цього року чернігівські аграрії отримали вигоду від сприятливих погодних умов, що дозволили їм розпочати посіви раніше, ніж зазвичай. Замість традиційного терміну в кінці березня або на початку квітня, вони вже активно зайнялися цим.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також