Підприємці змушені підвищувати зарплати українцям, вважають у Національному банку України.
Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ (липень 2024 року).
Зазначається, що підприємства в Україні з приватного сектору відчувають брак робочої сили, що тисне на зарплати в бік збільшення.
“Разом із підвищенням соціальних виплат і низькою інфляцією це сприяє подальшому зростанню реальних доходів населення”, – йдеться в огляді.
У Нацбанку підрахували, що у червні середня зарплата в резюме зросла до 20,5 тисяч гривень, у вакансіях – до 19,5 тисяч гривень.
Що відбувається на ринку праці?
Погіршення економічної активності через дефіцит е/е спричинило послаблення попиту на працю, але пропозиція робочої сили сезонно зросла попри активізацію міграції.
У червні майже не змінилася кількість нових вакансій на сайтах пошуку. Вони можуть зростати сезонну, зокрема завдяки старту жнив, а за опитуваннями бізнесу послаблення економічної активності зумовило й зменшення кількості працівників порівняно з травнем. Більше вакансій стає серед певних професій, зокрема охорона, будівництво, робітничі спеціальності.
Кількість тих, хто шукає роботу, вимірювана кількістю резюме, незначно зросла, що переважно відображало вплив сезонності. Але міграція за кордон у травні-червні активізувалася.
Зросла і зайнятість українців за кордоном.
Нагадаємо, Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки пропонує відмовитися від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, від яких залежать розміри соціальних виплат.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!