Новини / Фінанси     6 години тому

Підприємці в Україні масово повертають гранти на розвиток власної справи


Українські підприємці змушені повертати до бюджету кошти грантів на розвиток власної справи через те, що не можуть виконати умови державної підтримки бізнесу.

Про це виданню LandLord розповів власник сімейної олійні “Давлія” Ігор Грабюк.

Підприємець, зокрема, сказав, що сума грантової підтримки нині досить невелика, але її отримання потребує значних витрат часу і заповнення чималої кількості документів.

Продукція “Давлії” продається по всій Україні. Іноді моя олія їде за кордон, куди перебралися деякі наші постійні клієнти, але це трапляється рідко. У доковідні часи справи йшли добре, під час пандемії звичайно був спад. І як тільки ми почали надолужувати втрачене, настав лютий 2022 року. Почалися проблеми з постачанням, зі зберіганням продукції, з електроенергією. Покупців значно поменшало, відтак доходи теж сильно впали. Тому довелося шукати гроші для бізнесу. Вирішив податися на грант на підтримку власної справи, мені його не дали. Спочатку переживав, потім зрозумів, що то на краще. Уся та купа паперів, яку потрібно написати, і затрачений час не окупляться за ті 250 тисяч. От реально, що такого суттєвого для будь-якого виробництва нині можна купити на 250 тисяч? Ну тари скляної куплю, ну етикеток надрукую, або кілька мішків насіння. І власне все, – констатував Ігор Грабюк.

Крім того, багато бізнесменів повертають державі грантові кошти, бо не можуть виконати умови, на яких отримали фінансування. Найчастіше не можуть створити належні робочі місця або ж бізнес виявляється нерентабельним.

Не з чуток знаю, що підприємці зараз масово повертають оці гранти на власну справу. Чому? Найперше тому, що не можуть виконати умов гранту, наприклад, створити належні робочі місця, бо, як я вже казав, де знайти нормального фахівця? Або ж формально влаштовують когось, податки платять, а розвитку немає. Доходи малі, доводиться згорнути бізнес. Водночас знаю підприємців, які скористалися грантом і далі проводять підприємницьку діяльність, – підсумував власник “Давлії”.

Новини за темою:  Ціни на дизель у Європі злетіли через конфлікт Ізраїлю та Ірану: що це означає для України

Нагадаємо, уряд України продовжує фінансувати модернізацію вітчизняних виробників – Міністерство економіки схвалило новий пакет грантів на суму 108,9 мільйона гривень для 22 переробних підприємств. Ці кошти дозволять компаніям оновити обладнання, розширити виробництво та підвищити конкурентоспроможність української продукції.

Читайте також

Powered by atecplugins.com