Пенсіонери мають право не сплачувати земельний податок, якщо їхня ділянка відповідає певним нормам.
Про це повідомляє TodayUa.
Встановлено наступні ліміти:
- до 0,01 га для будівництва індивідуальних гаражів;
- до 0,10 га – для індивідуального дачного будівництва;
- до 0,12 га – для садівництва;
- до 0,25 га – для будівництва та обслуговування будинку, господарських будівель та споруд у селах;
- до 0,15 га – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у смт;
- до 0,10 га – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у містах;
- до 2 га – для ведення особистого с/г.
Податківці зазначили, що для отримання пільги на сплату земельного податку фізособа зобов’язана подати до контролюючого органу за місцезнаходженням ділянки відповідну заяву довільної форми. Також слід надати документи про право на пільгу, а саме пенсійне посвідчення.
Читайте також: Огляд земельного законодавства
Нагадаємо, у Податковій службі у Дніпропетровській області нагадали, за які землі та нерухомість можна не сплачувати податки під час війни.
Так, у Мінфіні розглянули лист Державної податкової служби щодо погодження позиції ДПС стосовно нарахування та сплати окремих податків за об’єкти оподаткування, які розташовані на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Позиція ДПС полягає в тому, що оскільки дати початку бойових дій для територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (підрозділ 3 розділу І Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309) визначені 2023 роком, то платники окремих податків за об’єкти оподаткування, які розташовані на цих територіях, не нараховують та не сплачують плату за землю, екологічний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з дати початку бойових дій до завершення на відповідній території активних бойових дій.
Застосовувати особливості оподаткування окремими податками, визначені Податковим кодексом України до територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, визначені підрозділом 3 розділу І Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309 (далі – наказ № 309), є некоректним виходячи з такого.
Підпунктами 69.14, 69.16 та 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу надано право платникам плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не нараховувати та не сплачувати податкові зобов’язання з цих податків щодо об’єктів, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, тобто без зазначення додаткових критеріїв, як то функціонування чи відсутність державних електронних інформаційних ресурсів на таких територіях.
При цьому починаючи з 1 січня 2023 року вищезазначені податки не нараховуються та не сплачуються за період з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації до останнього числа місяця, у якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній територій.
Постановою Кабінету Міністрів № 1364 визначено деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.
Водночас постановою № 1364 визначено, що до територій, на яких ведуться бойові дії, включаються території можливих бойових дій, території активних бойових дій та території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Тобто території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, є однією зі складових Переліку територій.
Таку категорію запроваджено з метою забезпечення відновлення роботи інформаційних, інформаційно-комунікаційних, електронних комунікаційних систем та публічних електронних реєстрів до визначення дати завершення бойових дій або тимчасової окупації певної адміністративно-територіальної одиниці, тобто на таких територіях дозволено діяльність користувачів реєстрів, а їхні мешканці отримають доступ до адміністративних послуг та нотаріальних дій.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!