Фізичні особи-підприємці (ФОП) 1-3 групи мають можливість сплатити податки в застосунку “Дія” за кілька кліків. Ця послуга була тимчасово зупинена ще на початку повномасштабного вторгнення Росії. Тоді служби національної безпеки прийняли рішення відключити усі державні реєстри, аби захистити дані громадян. Вже через декілька місяців, а саме у березні 2022 року, доступ до послуги було відновлено.
Послуга корисна для ФОПів 1-3 групи без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування.
Для того, щоб сплатити податок через “Дію” необхідно:
- авторизуйтесь в “Дії”;
- у застосунку натиснути: “Сервіси” – “Податки”;
- оберіть: “Сплата податків та зборів”;
- оберіть податок, а також період, за який сплачуєте;
- натисніть: “Сплатити”.
Якщо ж ви обрали “Декларацію платника єдиного податку 2%”:
- натисніть “Надіслати”;
- оберіть період, за який декларується дохід;
- введіть суму надходжень. Сума податку вираховується автоматично;
- введіть контактний номер телефону;
- перевірте правильність відображеної інформації перед підписанням декларації;
- підпишіть електронним підписом.
Після подання декларації – сума надходжень по ФОП підтягуватиметься автоматично.
Читайте також: хто в Україні сплачує найбільше податків: інформація від ДПСУ
Нагадаємо, український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови як незадовільні.
В Україні з 1 січня 2024 року змінилися розміри податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а також дозволені обсяги їх доходів.
Десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.
У Державній податковій службі нагадують, що у листопаді минулого року скасували мораторій на проведення податкових перевірок та відповіли на найбільш актуальні питання щодо проведення податкових перевірок у 2024 році
Оновлений план-графік оприлюднюється на вебпорталі Державної податкової служби України, не пізніше останнього числа місяця, в якому було затверджено такий оновлений план-графік. Про це повідомили в ДПС і роз’яснили порядок проведення перевірок.
У ДПС роз’яснили, що документальна перевірка платника податків, який був включений до оновленого плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік, може бути розпочата не раніше ніж через два місяці з дня оприлюднення оновленого плану-графіка.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!