Новини / Рослинництво     30 січня 2019 12:52

Фермери отримали новий стандарт якості на виробництво олії

В Україні запрацював новий стандарт з виробництва олії – ДСТУ 4492: 2017. Натомість попередній ДСТУ 4492: 2005 втратив чинність. Розробники нового документу гармонізували вимоги та світові стандарти з українськими. Зокрема, відкоригували різновиди олії та визначення термінів придатності.

Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Відсьогодні виробники олійної продукції повинні актуалізувати техзавдання та технічні висновки щодо визначення термінів придатності продукту. Для фасованої продукції також потрібно розрахувати нові терміни зберігання після відкриття упаковки.

Визначати умови зберігання та терміни придатності мають право установи зі спеціальним технічним обладнанням і досвідом роботи.

ЧитайтеНа Львівщині горів відомий олійний завод

У новому держстандарті розширили список показників безпечності продукту та методів її дослідження.

Якщо компанія збільшила або планує збільшити асортимент продукції, то на нові товари необхідно розробляти технічні висновки вже за новим стандартом.

Як раніше повідомляв Landlord, ДФСУ не планує відміняти ПДВ на експорт олійних і зернових культур, а свій лист до низки аграрних асоціацій, опублікований минулого тижня багатьма ЗМІ, пояснює пошуком податківцями шляхів для виведення агроринку з тіні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також