Новини    15 вересня 2017 18:28

Фермерів не готові страхувати від АЧС


Страхові компанії не готові брати на себе ризик африканської чуми свиней. По крайній мірі, за ту оплату, яка б влаштувала аграріїв. Про це йшлось на конференції на Large Farm Managemen 4.0.

Новий випадок АЧС в Україні фіксується кожні 2-3 дні. Востаннє захворювання зареєстроване на Івано-Франківщині в особистому підсобному господарстві. Не обходить вірус і великі компанії – випадки траплялись в Миронівському хлібопродукті, господарстві «Плехів-Агро».

«Компаній, які можуть ефективно протистояти АЧС, дуже мало. Країна зіткнулась з цією проблемою не так давно, щоб мати великий досвід боротьби з захворюванням», – каже Сергій Кривошеєв, керівник департаменту корпоративного страхування АСК «Інго Україна».

Є приклади, де компанії досягнули високого рівня біобезпеки й не відмовляються від свинарства. Таких виробників небагато.

«Часто отримуємо запити з боку фермерів. Вони підтверджують, що ризик є дуже істотним, проте не завжди готові платити страхову премію на відповідному рівні, – розповідає Олександр Артюшин із Swiss de Corporate Solution. – Ми готові розглядати подібні ризики, але умови повинні відповідати інтересам не лише фермера, а й страхувальника».

Загалом з початку року зафіксовано до 100 випадків АЧС. У 2018 році їх буде ще більше, прогнозують в Асоціації «Свинарі України».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...