Новини    26 жовтня 2017 10:23

Фермери притримують зерно в очікуванні вищих цін


На світовому ринку зростає вартість зерна. За останній тиждень мінімальна ціна на український ячмінь досягла $183 за тонну.

Вартість кукурудзи зросла до $147-151 за тонну. Цьому сприяли повільні темпи збирання та більш низька врожайність, повідомляє Fenix Agro. Однак фермери утримуються від активних продажів зерна, сподіваючись на подальше зростання цін.

«При цьому проблемним лишається питання логістики. Укрзалізниця планує індексацію тарифів, а це приведе до підвищення вартості доставки вантажів в порти», — зазначають в Fenix Agro.

Отримані кошти підуть на оновлення інфраструктури та рухомого складу. Проте, на думку експертів, підвищення тарифів призведе до зниження конкурентоспроможності вітчизняної продукції на міжнародному ринку.

За даними Мінагрополітики, з початку 2017/18 маркетингового року аграрії експортували 12,9 млн тонн зерна, з них пшениці – 7,9 млн тонн, ячменю – 3,4 млн тонн, кукурудзи – 1,5 млн тонн.

Збір кукурудзи в Україні ще триває. Станом на 20 жовтня необмолоченими лишались 53% площ. На даний час зібрано 9,7 млн тонн зерна при врожайності 46,2 ц/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...