Елеватори

Елеватор ІМК “Млибор” у Чернігові не виплачуватиме дивіденди за 2025 рік через збитки

Компанія планує покрити збитки за рахунок прибутків майбутніх періодів та оновити склад наглядової ради.

ПрАТ “Млибор”, що входить до агрохолдингу ІМК, за підсумками 2025 року не нараховуватиме дивіденди та покриватиме збитки коштом прибутків наступних періодів. Таке рішення передбачене проєктом порядку денного річних загальних зборів акціонерів, запланованих на 3 квітня 2026 року, повідомила компанія у системі розкриття Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

У порядку денному зборів передбачено також розгляд питання про попереднє схвалення значних правочинів на суму до $100 млн терміном на один рік. Зокрема, йдеться про залучення кредитів та банківських продуктів в АТ “Райффайзен Банк” із лімітом до 500 млн грн та поширення діючого майнового забезпечення на оновлені умови фінансування, строк дії яких передбачено до вересня 2029 року. Загальний ліміт за генеральним договором складає $11,5 млн.

Підприємство також планує поширити чинну іпотеку та заставу за зобов’язаннями ТОВ “Чернігівська індустріальна молочна компанія” та ПП “Агропрогрес” перед банком. Акціонери розглянуть затвердження звітів наглядової ради та виконавчого органу за 2025 рік, висновки зовнішнього аудиту і річний звіт компанії. Також передбачено схвалення правочинів із зацікавленістю та тих, що були вчинені у період із квітня 2025-го по квітень 2026-го.

Збори передбачають повне припинення повноважень чинного складу наглядової ради з 15 квітня 2026 року та обрання нових членів через кумулятивне голосування. Винагорода членам ради не нараховуватиметься, умови договорів затвердять безпосередньо на зборах.

За даними Opendatabot, дохід “Млибору” у 2025 році зріс на 39,3% — до 85,54 млн грн порівняно з 61,41 млн грн у 2024 році. Чистий збиток підприємства склав 44,00 млн грн проти 33,99 млн грн роком раніше. На кінець року активи оцінювалися у 331,85 млн грн, сумарні зобов’язання — 155,16 млн грн. Рентабельність зафіксовано на рівні мінус 51,44%.

ПрАТ “Млибор” має потужності для одночасного зберігання 102 тис. тонн зерна (пшениці, кукурудзи, соняшнику) та дві зерносушарки продуктивністю 3500 тонн на добу. Бенефіціар підприємства — Олександр Петров.

Нагадаємо, ініціатива щодо запровадження обов’язкового експорту зерна виключно через сертифіковані елеватори може створити серйозні труднощі для малого та середнього агробізнесу. Така вимога призведе до додаткових витрат для фермерів і може обмежити їхню можливість напряму працювати з трейдерами.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку