Новини    11 вересня 2018 13:09

Експорт вітчизняного сухого молока завмер


Сухе молоко українського виробництва як і раніше залишається незатребуваним на зовнішніх ринках. Про це повідомляють аналітики «Інфагро». Та додали, що така ситуація склалась через те що світові ринки успішно підживлюються з європейських інтервенційних запасів.

«Більшість імпортерів на переговорах наполягають на закупівлі СЗМ в Україні за ціною навіть нижче 1500 USD/т. Правда, за такою ціною виробники не поспішають віддавати товар. У когось є більш вигідні контракти з Китаєм, хтось потроху розпродає товар на пострадянському просторі за цінами від 1550 USD/т, хтось реалізує сухе молоко на внутрішньому ринку, а хтось тримає його на складі до кращих часів», – йдеться у повідомленні.

Експерти кажуть, що ціни на внутрішньому ринку на високоякісне молоко останнім часом навіть трохи зросли. Продавці вже просять за таке сухе знежирене молоко 52-55 тис. грн/т. У той же час товар гіршої якості можна придбати і за 47 тис. грн/т.

«Слабкий попит і на сухе незбиране молоко. За нього імпортери погоджуються платити в основному не більше 2700 USD/т. Для внутрішнього ринку виробники останнім часом трохи збільшили ціни, пропонуючи СНМ по 85-92 тис. грн/т», – кажуть експерти.

За їх прогнозами, у вересні українське сухе молоко може трохи подорожчати як для внутрішнього ринку, так і при експорті. Через низькі ціни українські виробники не поспішають спрямовувати молоко на сушку. Більш того, в розпал сезону, в липні, випуск СЗМ скоротився майже на чверть, до 5,1 тис. т, а СНМ на 6%, менше тисячі тонн. Навряд чи заводи наростили сушку молока в серпні, а з осені виробничі обсяги ще більше скоротяться.

Ще немає новин у цій стрічці ...