Новини

Експорт українського цукру у 2025 році наблизився до 500 тис. т, поставки в ЄС впали майже на 60%

У 2025 році Україна поставила на зовнішні ринки 463,7 тис. тонн цукру на загальну суму $222 млн. Такі дані оприлюднила асоціація «Укрцукор».

Більша частина експорту — 73% — припала на країни поза межами Європейського Союзу, тоді як частка ЄС скоротилася до 27%. Для порівняння, у 2024 році співвідношення становило 60% на світові ринки та 40% — на європейські.

Найбільшими імпортерами українського цукру минулого року стали Ліван (15%), Болгарія (14%), Північна Македонія (8%), Лівія (7%), Сирія (6%) та Туреччина (6%).

Як зазначила голова асоціації «Укрцукор» Яна Кавушевська, галузь зберегла високу експортну активність, попри загальне скорочення поставок на 38% порівняно з рекордним 2024 роком, коли експорт досяг 746 тис. тонн.

Основною причиною падіння стали обмеження на постачання цукру до країн ЄС: у 2025 році експорт у цьому напрямку зменшився на 59% — до 123 тис. тонн.

Читайте також: «Український цукор став видимим у світі. Це додає можливостей і збільшує відповідальність» – Яна Кавушевська

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку