Новини / Трейдинг     27 квітня 2021 11:01

Експорт пшениці з України у цьому сезоні не перевищить 16 млн т

Кон’юнктура глобального ринку не дає підстав на пришвидшення темпів експорту пшениці у травні-червні 2021 року. Також нижче прогнозованих будуть обсяги експорту кукурудзи

За підсумками 2020/2021 маркетингового року, який закінчується за два місяці, обсяги експорту пшениці та кукурудзи з України прогнозуються на меншому рівні, ніж очікувалось. Також вони будуть відчутно нижчими граничних обсягів експорту, які були визначені меморандумом між міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та учасниками зернового ринку. Про це повідомили в Українській зерновій асоціації.

«Українська зернова асоціація не бачить передумов для перевищення в поточному сезоні граничних обсягів експорту, зазначених в додатках до Меморандуму між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та учасниками ринку. Адже темпи експорту зерна значно нижчі від минулорічних показників, що зумовлено кон’юнктурою світових ринків, – йдеться у повідомленні.

Так, станом на 26 квітня 2021 року, за даними митної фіскальної служби, експорт зерна на вже 12 млн тонн відстає від показників минулого сезону, склавши всього 37,9 млн тонн. Зокрема, з вказаного обсягу, пшениці експортовано 14,8 млн тонн (що на 22% менше, аніж на аналогічну дату 2019/2020 маркетингового року), а кукурудзи відвантажено за кордон на 29% менше у порівнянні з минулим сезоном – 18,36 млн тонн.

ЧитайтеПівнічно-Кримський канал передають у підпорядкування МінАП

Таким чином, зазначають в Українській зерновій асоціації, очікується, що експорт пшениці в поточному сезоні не перевищить 16 млн тонн, що значно нижче від обсягу визначеного в додатку до меморандуму в розмірі 17,5 млн тонн. А експорт кукурудзи в поточному сезоні не перевищить 22 млн тонн. Це також значно нижче, як граничного обсягу визначеного меморандумом (24 млн тонн), так і останнього прогнозу USDA – 23 млн тонн.

Загалом експорт зернових та олійних в 2020/2021 маркетинговому році за оцінками Української зернової асоціації складе лише 46,8 млн тонн у порівнянні з 62 млн тонн експорту в рекордному  сезоні-2019/2020.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за 5 років Україна у 2 рази збільшила імпорт огірків та помідорів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також