Новини / Політика     29 березня 2021 11:01

Експорт продукції українського АПК у КНР за минулий рік зріс удвічі

Загалом на поставки товарів до Китаю приходиться 14,5% від усього експорту України. Зокрема, 60% ячменю відвантажується до КНР

Україна та Китай зацікавлені у лібералізації умов експорту ячменю для українських компаній, адже більше 60% цієї зернової культури орієнтовано саме на експорт до КНР. Про це йшлося під час зустрічі голови держпродспоживслужби Владислави Магалецької та Надзвичайного та Повноважного Посла КНР в Україні Фань Сяньжуна, повідомляє прес-служба відомства. Крім того, було обговорено низку інших питань щодо лібералізації експорту української продукції до Китаю.

 «Тільки за минулий рік експорт українських товарів до Піднебесної виріс майже у два рази, а в 2019 році збільшення склало 63%. Загалом на поставки товарів до Китаю приходиться 14,5% від усього експорту України. Левова частка з них – продукція агропромислового комплексу», – зазначила Владислава Магалецька.

ЧитайтеГлобальне виробництво зернових у 2021/2022 МР збільшиться до 2,29 млрд т

У галузі ветеринарії сторони домовилися розширювати перелік акредитованих українських підприємств на дозволені види продукції. Також досягнуті домовленості щодо активізації діалогу стосовно акредитації українських бобових та пшениці.

Окремо було обговорено умови та необхідні кроки для взаємної торгівлі рибною продукцією. Також було наголошено, що українські виробники кормів для тварин зацікавлені у виході на китайський ринок.

Напередодні держпродспоживслужба спільно з державним підприємством «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» погодили Сертифікату здоров’я на експорт меду з України до КНР. Тому на зустрічі також обговорювалося як можна прискорити акредитацію українських виробників меду, які планують постачати власну продукцію до КНР.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що держпродспоживслужба та УЗА створять групу для розгляду проблем експорту зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також