Новини    12 жовтня 2018 09:34

Експорт кавунів зріс вперше за останні 3 сезони


З липня по вересень Україна поставила на зовнішні ринки понад 19 тис. тонн кавунів. Це на 4% більше, ніж за весь минулий сезон. Вперше за 3 сезони експорт кавунів показав ріст. Про це повідомляють на порталі «Інфо-Шувар».

Зазначається, що експортний сезон українських кавунів завершиться в жовтні, тому це не остаточний результат поточного сезону.

«В Україні останніми роками інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, наш клімат на Півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. В цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім того, українці досі вважають, що ранній кавун «напханий хімією» , тобто, небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт.

В цьому сезоні найбільший за останні 3 сезони обсяг експорту кавуна в серпні, хоча, цей місяць був досить складним для виробників кавуна. Тоді в Україні розпочались дощі, які заважали збирати врожай, зменшення пропозиції призвело до зростання ціни. Але експорту це не завадило», – розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

За даними «Інфо-Шувар», найнижчі ціни на кавун в цьому сезоні були зафіксовані в першій половині липня, тоді виробники Півдня пропонували кавун по 1.2-1.8 грн/кг (0,04-0,06 EUR/кг) а на гуртових ринках Західних областей ціни впали до 2.8-3.2 грн/кг (0,09-0,1 EUR/кг). В серпні ціни на український кавун вже були в 2 рази вищі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...