Новини / Аналітика     26 травня 2022 18:17

Експерти запевняють, що Україні не загрожує дефіцит солі, але буде здорожчання

Імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику.

В Донецькій області через російську військову агресію понад місяць тому зупинилося ДП “Артемсіль” — найбільше в Європі підприємство з солевидобутку. Вже зараз солі від цього виробника немає у сусідньому Бахмуті. Через це в країні піднявся ажіотаж на продукт, проте його дефіциту не прогнозують, повідомляють у виданні Forbes.

Аналітики запевняють, що дефіциту солі виникнути не повинно. Щоправда, імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику. Вона йде не через порти, які заблоковані, а через материкову частину Європи.

Не буде проблем і у переробників овочів, принаймні у найбільших гравців. Так, у компанії Nestle, яка виробляє консервацію та приправи “Торчин”, повідомили, що вона має кількох постачальників солі. Аналогічна ситуація й у Ніжинського консервного заводу, що входить до корпорації Fozzy.

Також повідомляється, що сама корпорація, у складі якої мережі “Сільпо”, “Фора” та інші, завозить імпортну сіль.

Крім того, компанія з початку квітня стала купувати продукцію в іншого виробника солі – Дрогобицького солевиварювального заводу. Це невелике підприємство, яке виробляє 360 т солі на рік.

Довідка. Державне підприємство “Артемсіль” – одне з найбільших у Європі в галузі. Його виручка у січні – вересні 2021 року становила 43 млн грн чистого прибутку, що 5,8 раза перевищує показник за аналогічний період минулого року. Виручка компанії зросла вдвічі, до 1,28 млрд грн.

Нагадаємо, крадіжка рф українського зерна, “схоже, зростає”, пише CNN, демонструючи знімки з порту окупованого Севастополя.

Російська блокада українських портів спричиняє підвищення цін на продукти.

Раніше Landlord повідомляв, що збитки в логістичній галузі завдані війною відшкодують.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також