Новини / Тваринництво     21 лютого 2022 07:32

Експерт розповів, чому в Україні невигідно утримувати корів

За минулий рік в Україні виробили 209 кг молока у розрахунку на одного жителя

В Україні останнім часом скорочують поголів’я корів через низьку вартість молока у перекупників і нездатність дрібних фермерів конкурувати з великими молочними компаніями. Про це розповів аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць розповів. Про це повідомляє espreso.tv.

“Господарський сектор не здатний настільки здешевити виробництво молока, як це можуть зробити молочнотоварні ферми”, — заявив Володимир Андрієць.

До того ж він додав, що утримувати вдома 2-3 корови невигідно та неконкурентно проти промислового виробництва. Також якість молока у домогосподарств доволі низького рівня.

Нагадаємо, поголів’я корів становило на кінець 2021 року 1,5 млн голів. Це на 6,5% менше, ніж у попередньому періоді. Поголів’я свиней скоротилось на 6% до минулого року. Усе це відповідно позначилося й на виробництві продукції.

За минулий рік в Україні виробили 209 кг молока у розрахунку на одного жителя. Хоча, з урахуванням фізіологічних норм споживання, маємо виробляти щонайменше 340 кг, а в ідеалі – 380 кг. Зробити це за рік-два, навіть за тієї підтримки, що надається державою, складно.

Раніше Landlord повідомляв, що поголів’я свиней у Німеччині впала до найнижчого рівня за 25 років.

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також