Новини / Думки     14 листопада 2019 18:41

Експерт пояснив, на яких умовах інвестори купуватимуть землю в Україні

Купувати землю в бабусь системні інвестори не прийдуть - їх цікавлять великі земельні кластери. Такі масиви зараз є в державній власності.

Олексій Павленко, ексміністр аграрної політики і продовольства України (2014-2016), висловив свою точку зору щодо вільного ринку землі на конференції «Бізнес-моделі у AgriFood», передає кореспондент Landlord.

– У мене позиція, що ринок (землі) має бути відкритий. Але я переконаний, що не будуть йти великі інвестиції. Для того, щоб йшли інвестиції, потрібно створити консолідацію земельних масивів і продавати землю кластерами. Ніхто не буде купувати у «бабушек» по 2-3 паї, по 2-3 гектари. Інвесторам потрібні кластери, – заявив Олексій Павленко.

Він зазначив, що такі земельні масиви зараз є у державній власності. Так, Міноборони має півмільйона гектарів землі, тюрми – близько 120 тисяч гектарів. Півмільйона гектарів має Академія аграрних наук, при цьому лише 20 тисяч гектарів потрібно для селекції насіння. Ще 100 тисяч гектарів землі у власності державних підприємств.

Відтак там, де сконцентрована земля державної форми власності, наразі процвітають корупційні схеми передачі її в користування та обробку, сказав доповідач.

Читайте: Мораторій на продаж землі зробив селян утричі біднішими – Тарас Висоцький

Олексій Павленко вважає, що за рахунок державних сільгоспземель потрібно робити кластери для системних великих інвесторів.

Як повідомляв раніше Landlord, 13 листопада Верховна Рада проголосувала за скасування земельного мораторію, ухваливши в першому читанні законопроєкт про ринок землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також