Новини    21 червня 2018 10:15

Експерт: Для успішного виходу на ринки ЄС вітчизняним експортерам треба орієнтуватись на стандарти Німеччини


Умови для міжнародної торгівлі щороку стають складнішими. З одного боку, зниження торгових бар’єрів стимулює розвиток експорту з країн, що розвиваються,  а з іншого боку, роздрібні мережі ЄС постійно підвищують вимоги до якості продукції і, тим самим, захищають власного виробника. Про це йдеться у повідомленні сервісу «Інфо-Шувар».

Зі слів міжнародного експерта з садівництва Петера Ван Аркеля, особливу увагу європейський рітейл сьогодні приділяє залишкам діючих речовин ЗЗР в овочах та фруктах. При цьому вимоги кожної мережі досить специфічні, тому європейським виробникам зручніше вирощувати овочі і фрукти під конкретний супермаркет.

«Деякі українські виробники вважають, що наявність Global Gap гарантує вихід на ринки ЄС. Забудьте про це.  Крім цього стандарту, для виходу на ринок ЄС потрібно дотримуватись стандартів європейських роздрібних мереж. В кожній мережі вимоги свої  вони щороку стають жорсткішими»,- повідомив він.

На думку Ван Аркеля, така політика європейського рітейлу обумовлена дуже високою конкуренцією, кожна мережа в такий спосіб намагається довести споживачу що її продукція  найбезпечніша. Крім того, це дозволяє країні  захистити внутрішнього виробника від конкуренції із дешевим імпортом.

«Додаткові вимоги слід також розглядати, як спосіб  захисту внутрішнього ринку країн ЄС від дешевого імпорту. Деякі країни передбачали такий розвиток подій. Експортери Чилі вже у 2003 році працювали  за стандартами Німеччини, бо хотіли  бути впевненими, що покупець не поверне їм продукцію, яку вони відправляють через океан. Це справді гарний приклад, щоб бути впевненим в успіху угоди з європейськими покупцями, треба одразу орієнтуватись на найбільш вимогливі країни», – зазначив експерт.

Найбільш жорсткі вимоги до безпечності продукції сьогодні ставить Німеччина, на другому місці Австрія, Бельгія, Голандія. Найбільш лояльними є  Швейцарія, Швеція та Фінляндія. Навіть мережі Польщі почали вимагати зменшення залишків діючих речовин в плодоовочевій продукції.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...