Новини    10 квітня 2024 12:58

ДТЕК шукає у Східній Європі обладнання для відновлення ТЕС


Компанія ДТЕК Ріната Ахметова активно розшукує обладнання для відновлення пошкоджених теплоелектростанцій у Східній Європі, спричинених масованими атаками на енергосистему України.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко зазначив у співбесіді з Forbes, що компанія вже веде переговори щодо постачання обладнання з країн Балтії, Болгарії та Румунії, де функціонують застарілі станції радянської епохи.

Тімченко підкреслив, що одним із швидких способів відновлення пошкодженого обладнання є використання вже наявної техніки в Україні. Компанія активно взаємодіє з “Укренерго” та “Центренерго” та розглядає можливості обміну обладнанням всередині групи.

Головне завдання ДТЕК на цей момент полягає в максимальному відновленні потужностей перед настанням зими.

Зміна тактики

Генеральний директор ДТЕК, Максим Тимченко, вказав, що головною метою є відновлення якнайбільше енергоблоків до жовтня. Група втратила 80% виробництва через удари, і п’ять теплоелектростанцій припинили свою роботу. Тимченко також висловив надію на відновлення принаймні половини пошкоджених енергоблоків у випадку відсутності нових атак.

Тактика атак Російської Федерації на енергетичну інфраструктуру України зазнала змін. Порівняно з масовими ударами, які відбувалися у 2022-2023 роках, збитки стали ще більш серйозними, пише Financial Times

Марія Цатурян, керівник відділу комунікацій “Укренерго”, вказала, що російські атаки тепер спрямовані на обмежену кількість енергетичних об’єктів у конкретних регіонах, але застосовується та ж сама кількість ракет, що і під час попередніх масових ударів.

Нагадаємо, внаслідок масованої атаки росіян на українську енергосистему 22 березня група ДТЕК втратила близько половини своїх генеруючих потужностей, зазначив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко в етері телемарафону.

Пізніше стало відомо, що у результаті атак на енергосистему України у березні 80% теплової генеруючої потужності ДТЕК було пошкоджено або зруйновано. Цю інформацію надав в ефірі єдиного телемарафону виконавчий директор компанії Дмитро Сахарук.

Новини за темою:  Погода 13 травня: де в Україні очікуються дощі та де оголошено пожежну небезпеку

Зауважимо, на тлі повномасштабного вторгнення рф, видобуток вугілля в Україні знизився приблизно на 30%. Про це повідомив Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП. Відповідаючи на питання з якою кількістю шахт міністерство втратило зв’язок, або контроль, він зазначив що дві шахти (“Золоте” і “Тошківська”) в стані затоплення і не підлягають відновленню.

Вранці 22 березня російські сили здійснили одну з наймасштабніших атак на енергетичну систему України. Ворог використав близько 90 ракет та понад 60 дронів. Це призвело до пошкодження ТЕС, енергетичних об’єктів, а в деяких областях були введені аварійні відключення.

Пошкодження ДніпроГЕС унаслідок ракетного обстрілу 22 березня призвело до втрати 20% потужностей “Укргідроенерго”, повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота під час телемарафону.

Збитки довкіллю від атаки росіян по ДніпроГЕС у Запоріжжі 22 березня оцінюють дотепер орієнтовно в 140 млн грн, але надалі ця цифра зросте, заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Рішення щодо завершення опалювального сезону у районах, що постраждали від атак Росії, буде прийматися індивідуально залежно від погодних умов, повідомив керівник “Укренерго” Володимир Кудрицький під час телемарафону.

Опалювальний сезон в Україні цього року завершитись наприкінці березня через плюсову температуру повітря, заявив голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов в інтерв’ю Le Figaro. Зазвичай опалювальний сезон закінчується 15 квітня, та зважаючи на плюсову температуру, цьогоріч це відбудеться наприкінці березня

27 лютого система опалення в Житомирі перейшла на режим економії через потепління, інформує “Житомиртеплокомуненерго”. Режим дозволяє уникнути перегріву приміщень, а також призводить до того, що оплата за тепло не нараховується у той період, коли котли не працюють.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...