Новини

Дощитиме на заході: якою буде погода в Україні 29 вересня

В Україні 29 вересня очікується хмарна погода з дощами на заході.

Прогноз погоди в Україні

“В західних областях та на Житомирщині у неділю, 29 вересня, буде хмарно. У Волинській, Хмельницькій та Житомирській областях очікуються помірні, а місцями й значні дощі. Також синоптики попереджають про зниження температури впродовж доби до +9…+14 °C. У Карпатах дощ буде сильним, температура впродовж доби +4…+9 °C. Вітер північний, 7-12 м/с, вдень пориви 15-20 м/с. На решті території України очікується мінлива хмарність, без опадів. У Київській та Вінницькій областях вдень може пройти короткочасний дощ. Температура вночі +11…+16 °C, вдень +19…+24 °C, у південній частині до +27 °C. Вітер південно-східний з переходом у Київській, Чернігівській та Вінницькій областях на північний, 7-12 м/с. Вдень у північних та східних областях місцями прогнозують пориви 15-20 м/с”, – повідомили в Укргідрометцентрі.

Дощитиме на заході: якою буде погода в Україні 29 вересня

Народні прикмети й традиції на 29 вересня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: за вікном тепла погода — ще нескоро прийде холод;
  • галки збираються в зграї — буде хороша погода;
  • на деревах листя жовте, але ще не опадає — до довгої осені.

За традицією цього дня селяни стригли овець, а жінки займалися заготовлянням на зиму капусти. Сни проти 29 вересня вважалися порадою від Вищих Сил.

29 вересня в Україні та світі

Дощитиме на заході: якою буде погода в Україні 29 вересня

29 вересня в Україні День пам’яті трагедії в Бабиному Яру. Цей день присвячений вшануванню пам’яті жертв масових розстрілів, здійснених нацистами під час Другої світової війни. Наймасовіші розстріли відбулися 29-30 вересня 1941 року, коли було вбито майже 34 тисячі євреїв, мешканців Києва.

Бабин Яр став символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей. Протягом окупації Києва, від 1941 до 1943 року, в Бабиному Яру було розстріляно близько 100-150 тисяч осіб, серед яких були не лише євреї, але й роми, радянські військовополонені, підпільники, душевнохворі та інші. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру завжди залишалася живою, незважаючи на спроби радянського режиму замовчати або спотворити її.

А ще 29 вересня Всесвітній день серця. Це свято було започатковане 2000 року за ініціативи Всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і ЮНЕСКО. До 2011 року цей день відзначався в останню неділю вересня, але згодом дата була закріплена за 29 вересня. Метою Всесвітнього дня серця є підвищення обізнаності про серцево-судинні захворювання, які є основною причиною смертності у світі. Щороку від серцево-судинних захворювань помирає понад 17 мільйонів людей. Багатьох із цих захворювань можна уникнути завдяки змінам у способі життя, таким як здорове харчування, регулярна фізична активність, відмова від тютюнопаління та зменшення споживання алкоголю.

Також 29 вересня Міжнародний день глухих. Це свято було започатковане 1958 року на честь створення Всесвітньої федерації глухих 1951 року. Метою цього дня є підвищення обізнаності про проблеми, з якими стикаються люди з порушеннями слуху, а також сприяння їх інтеграції в усі сфери життя суспільства. У цей день проводяться різноманітні заходи, спрямовані на підтримку прав глухих людей, популяризацію жестової мови та забезпечення рівного доступу до освіти, працевлаштування та послуг.

29 вересня святкують День отоларинголога. Це професійне свято присвячене лікарям, які спеціалізуються на діагностиці та лікуванні захворювань вуха, горла та носа. Отоларингологія є важливою галуззю медицини, оскільки ці органи відіграють ключову роль у нашому здоров’ї та якості життя.

Також 29 вересня Всесвітній день мігрантів і біженців. Припадає на останню неділю вересня. Це свято було започатковане 1914 року Папою Пієм X, який закликав молитися за мігрантів, особливо італійців, які вимушено мігрували за кордон. З роками цей день еволюціонував і тепер охоплює не лише мігрантів, але й біженців, визнаючи ширші виклики, з якими стикається переміщене населення.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку