Новини

Дощі та мокрий сніг: якою буде погода в Україні 21 листопада

В Україні 21 листопада очікується хмарна погода з дощами та мокрим снігом, місцями налипання мокрого снігу. На дорогах північних та західних областей – ожеледиця.

Прогноз погоди в Україні

“У західних областях України вночі буде помірний сніг, вдень місцями невеликий сніг. Температура вночі коливатиметься від 0 до 5° тепла, у Карпатах очікується до 8° морозу, вдень – близько 0°. У Житомирській, Київській, Чернігівській, Вінницькій та Черкаській областях можливий мокрий сніг та дощ, подекуди значні опади й налипання мокрого снігу. Температура в цих регіонах вночі та вдень становитиме 0-3° тепла. На решті території країни помірні, місцями значні дощі. Температура вночі 5-10° тепла, у Криму до 14°, вдень 7-12°, на південному сході від 13° до 18°. Вітер переважно північно-західний, з поривами до 22 м/с. На більшості північних, західних областей та Вінниччині на дорогах буде ожеледиця”, – повідомили в Укргідрометцентрі.

Дощі та мокрий сніг: якою буде погода в Україні 21 листопада

Народні прикмети й традиції на 21 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: похмуро, але тепло — наступний рік буде неврожайним;
  • вже зима почалася — чекайте на врожайний рік;
  • мороз дуже сильний — до спекотного літа;
  • сніг вже випав — пролежить до весни.

Серед наших предків існувала приказка: “Введення прийшло — зиму принесло”. Від цього часу встановлювалася по-справжньому зимова погода.

21 листопада в Україні та світі

Дощі та мокрий сніг: якою буде погода в Україні 21 листопада

21 листопада в Україні і світі святкують День соціального підприємництва. Це міжнародне свято, яке відзначається для підвищення обізнаності про соціальне підприємництво та його роль у вирішенні соціальних, екологічних і економічних проблем. Це свято сприяє розвитку бізнес-моделей, які мають на меті не лише отримання прибутку, але й позитивний вплив на суспільство.

У багатьох країнах цей день проводять на підтримку ініціатив, які поєднують комерційну та соціальну мету. Соціальні підприємці створюють бізнеси, що орієнтуються на вирішення проблем у сфері охорони здоров’я, освіти, екології, боротьби з бідністю, покращення умов життя тощо. Наприклад, підприємства можуть займатися переробкою відходів, створенням доступних товарів і послуг для малозабезпечених або впроваджувати інноваційні рішення в галузі екології.

Також 21 листопада День гідності та свободи в Україні. Це важливе національне свято. Воно було встановлено на честь двох важливих подій в історії України, які стали символом боротьби за права людини, свободу та демократичні цінності:

Революція Гідності 2013-2014 років: Ця подія почалася 21 листопада 2013 року, коли уряд України ухвалив рішення призупинити підготовку до угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Це спричинило масові протести в Києві на Майдані Незалежності, які вилилися в Революцію Гідності. Мільйони українців вийшли на вулиці, вимагаючи змін і більшої європейської інтеграції. Протести завершились у лютому 2014 року після насильницького розгону мирних демонстрантів, внаслідок якого загинули десятки людей. Революція Гідності стала символом боротьби за свободу, гідність та права людини.

Початок Помаранчевої революції 2004 року: 21 листопада 2004 року розпочався протест проти фальсифікації результатів президентських виборів в Україні, коли опозиційний кандидат Віктор Ющенко, якого підтримували значні верстви населення, зазнав невизнаної перемоги через зловживання на виборах. Помаранчева революція стала важливим етапом в українському шляху до демократизації та зміцнення громадянського суспільства.

21 листопада святкують Всесвітній день рибальства. Свято було ініційоване ООН і має на меті підкреслити важливість рибальства як одного з найбільш важливих секторів світової економіки, а також наголосити на необхідності застосування сталих методів рибальства, щоб запобігти виснаженню рибних ресурсів і забрудненню водних середовищ.

А ще 21 листопада День десантно-штурмових військ ЗСУ. Дата 21 листопада була обрана для відзначення цього дня не випадково. Саме цього дня, 2016 року, указом президента України було затверджено це професійне свято для десантно-штурмових військ. Вибір цієї дати пов’язаний з історією створення першої частини, яка виконувала завдання, схожі на сучасні десантно-штурмові операції, в складі Збройних сил України.

21 листопада святкують Всесвітній день телебачення. Цей день був оголошений ООН 1996 року, щоб відзначити важливість телебачення як інструменту впливу на громадську думку, культурну взаємодію та поширення інформації у світі. Вибір дати пов’язаний із подією, яка відбулася 21 листопада 1996 року на Генеральній асамблеї ООН, коли була проведена перша всесвітня конференція з питань телебачення.

Також 21 листопада Всесвітній день вітань. Це свято було започатковане 1973 року двома американцями, Браяном і Майклом МакКормаком, як відповідь на політичну напруженість та загрозу конфліктів у світі, зокрема на тлі війни в Індокитаї (В’єтнамська війна). Метою цього дня стало підкреслення важливості простого акта вітання як способу сприяння миру та взаєморозумінню між людьми.

А ще 21 листопада Всесвітній день книги рекордів Гіннеса. Ідея створення Книги рекордів Гіннеса виникла в результаті випадкового інциденту. 1951 року сір Денніс Ліонел Гіннес, власник знаменитої компанії пива Guinness, був залучений до суперечки в барі, коли обговорювали, який птах є найшвидшим у світі. Оскільки у той час не існувало єдиного джерела для таких фактів, він вирішив створити таку книгу, де буде зібрана інформація про всі можливі рекорди.

21 листопада святкують Міжнародний день філософії. Припадає на третій четвер листопада. Це свято підкреслює роль філософії в розвитку інтелектуальної культури та сприяє популяризації глибших роздумів про наші переконання, поведінку та спільні цінності. Філософія допомагає розширювати горизонти, ставити питання і знаходити відповіді на важливі життєві проблеми, що має позитивний вплив на особистий розвиток і суспільство загалом.

Також 21 листопада Міжнародний день відмови від куріння. Припадає на третій четвер листопада. Цей день, який був започаткований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) 1977 року, має на меті підвищити обізнаність про шкідливий вплив куріння на здоров’я та заохочення людей відмовитися від цієї звички. Водночас це нагода звернути увагу на важливість боротьби з тютюновою залежністю, яка є однією з основних причин багатьох серйозних захворювань і передчасної смертності в світі.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку