Новини / Ринок землі     23 липня 2022 18:19

Договори користування земельними паями продовжуються на один рік, але є нюанси – експерт

Поновленими вважаються всі договори, строк користування якими закінчився після введення воєнного стану

До Земельного кодексу були внесені зміни, які встановлюють,  що усі договори користування земельними ділянками сільгосппризначення (оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, сервітуту), строк користування якими закінчився після введення воєнного стану, вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Про це повідомив адвокат, партнер ЮФ “Василь Кісіль і Партнери” Олег Качмар виданню agroportal.ua.

“Тобто, хочете ви цього чи ні, ваш договір є поновленим (продовженим) ще на один рік. Про це фермер навіть не повинен повідомляти чи попереджати власника паю. Хоча, звісно, може проінформувати його про такі зміни в законі. Причому ці зміни стосуються як договорів користування земельними ділянками державної і комунальної, так і договорів користування земельними ділянками приватної власності, укладених між власниками земельних ділянок (паїв) та фермерами, сільгосппідприємствами”, — зазначає експерт.

Також він підкреслив, що  у законі досить чітко вказано, що поновленими вважаються всі договори, строк користування якими закінчився після введення воєнного стану, проте в законі немає прямої вказівки на зворотну дію закону в часі.

“Враховуючи те, що воєнний стан введено в Україні з 24 лютого, а закон, яким внесені зміни, набрав чинності з 7 квітня, не виключено, що можуть виникнути спори з приводу того, чи поширюється ця норма закону на договори, строк яких закінчився у період після введення воєнного стану, але до набрання чинності законом”, — сказав Качмар.

Нагадаємо, на Рівненщині польський пекар планує розвивати сімейні пекарні.

Раніше повідомлялось, українські аграрії отримали термінали Starlink від USAID.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також