Новини    26 вересня 2018 15:18

Для запуску електронної системи торгівлі біопаливом розроблено два законопроекти


Держенергоефективності спільно з Комітетом ВРУ ПЕК, Біоенергетичною асоціацією України та проектом USAID вже розробили два законопроекти щодо запровадження електронної системи торгівлі біопаливом. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

«За 2014-2017 рр. понад 460 млн євро інвестовано у 2000 МВт нових потужностей у цій сфері. Оскільки збільшуються обсяги використання біомаси та встановлюються нові потужності, виникає необхідність у створенні ринку твердого біопалива», – йдеться у повідомленні.

На законодавчому рівні створено прозору та спрощену систему встановлення тарифів на тепло з альтернативних джерел.

Як доводить досвід країн ЄС, зокрема Литви, запуск такої системи сприятиме:

  • розвитку конкурентного та прозорого ринку біопалива;
  • зниженню цін на біопаливо;
  • забезпеченню генеруючих потужностей якісною сировиною;
  • активізації суміжних галузей і як наслідок – збільшенню надходжень до бюджету.

Окремо учасники розглянули сферу генерації електроенергії з біомаси.

«Щоб стимулювати інвесторів та виробників працювати у цьому секторі і після 2020 р., ми розглядаємо можливість збереження поточного рівня «зеленого» тарифу на електроенергію з біомаси та подовження терміну його дії», – розповів голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Біоенергетична асоціація України запропонувала введення диференціації «зелених» тарифів на електроенергію з біомаси в залежності від потужності установок та виду сировини.

«Усі надані пропозиції будемо намагатися врахувати під час доопрацювання зареєстрованого у ВРУ законопроекту від 07.06.2018 №8449. Адже саме від ефективної законодавчої бази залежать майбутні інвестиції у проекти із заміщення газу», – повідомив Голова Держенергоефективності.

Крім цього, учасники заходу обговорили проект Закону України від 29.11.2017 №7348 щодо розвитку сфери виробництва та використання рідких видів біопалива, яким передбачається:

  • встановлення обов’язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива,
  • запровадження відповідності біокомпонентів критеріям сталості,
  • адміністративна відповідальність за невиконання квот.

Прийняття  законопроекту сприятиме створенню гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив і збільшенню інвестицій у цей сектор.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...