Новини    22 лютого 2018 18:19

Держпродспоживслужбі дозволили перевіряти бізнес


Урядом затверджено перелік органів державного нагляду та контролю, на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Про це йдеться у постанові №1104 Кабінету Міністрів України.

«Такий підхід до формування переліку органів державного нагляду застосовано з метою забезпечення розвитку підприємництва, а також забезпечення контролю за найбільш вразливими та ризикованими сферами суспільних відносин та виконання міжнародно-правових зобов’язань України», – наголосили в уряді.

Згідно тексту документу, мораторій на перевірки не поширюється на Держпродспоживслужбу та її територіальні органи в частині заходів із здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю, державного контролю за дотриманням санітарного законодавства, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин.

Також дозволяється проводити перевірки органам державного ринкового нагляду, але лише у межах відповідальності, визначених постановою КМУ «Про затвердження переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд».

За поданим переліком, під дію мораторію не підпадають такі органи державного нагляду: Національний банк, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення, НКРЕКП та її територіальні органи, НКЦПФР та її територіальні органи, Антимонопольний комітет та його територіальні відділення, Державіаслужба, Держархбудінспекція та її територіальні органи, Держатомрегулювання та її територіальні органи, Держаудитслужба  та її територіальні органи, Держекспортконтроль, Держлікслужба та її територіальні органи, Адміністрація Держспецзв’язку та її територіальні органи, Мінприроди, Держгеонадра, Держгеокадастр та його територіальні органи, Держпраці та її територіальні органи, ДФС та її територіальні органи.

Згідно постанові Держекоінспекція та її територіальні органи виводиться з-під дії мораторію в частині здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду за додержанням вимог законодавства щодо екологічної та радіаційної безпеки.

Частково знімаються заборони на перевірки від Державної служби України з надзвичайних ситуацій та її територіальних органів.

«На ДСНС не поширюється дія закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”в частині здійснення державного нагляду стосовно закладів оздоровлення та відпочинку дітей, інтернатних закладів, навчальних закладів закладів, а також суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику» – йдеться у постанові.

Структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад. Виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (в частині заходів із здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю).

 

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...