Новини    26 січня 2018 11:12

Держпродспоживслужба за рік вилучила 3,7 тонн небезпечних харчових продуктів


70 тисяч лабораторних досліджень щодо дотримання вимог безпечності харчової продукції у 2017 році провела Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства. Також було виявлено 528 порушень санітарних заходів, та вилучено 3,7 тонн небезпечних харчових продуктів.

Згідно повідомленню, за минулий рік видано 426 приписів про усунення порушень суб’єктами господарювання щодо дотримання безпечності харчових продуктів, складено 31 протокол про правопорушення. В минулому році Держпродспоживслужба здійснювала нагляд підприємців за чотирма напрямками: захист прав споживачів, дотримання санітарного законодавства, дотримання вимог безпечності харчової продукції та у сфері карантину рослин.

«У сфері карантину рослин та заходів  встановлення фіто санітарного стану  об’єктів було проведено майже 1,4 млн лабораторних досліджень, виявлено 6,2 тис. регульованих шкідливих організмів та майже 541 тис. інших шкідливих організмів. На 64,5 тис. га запроваджено карантинні режими, у понад 2,7 тис. випадків відмовлено у видачі фіто санітарних та карантинних сертифікатів у зв’язку із невідповідністю фітосанітарного стану, у 67 випадках імпортні об’єкти регулювання були повернені, а також у 294 випадках імпортні об’єкти регулювання були знищені або знезаражені», – йдеться у звіті.

За даними служби, за рік було виявлено 170 порушень прав споживачів, вилучено 203 одиниць продукції, видано 67 приписів про їх усунення та складено 34 протоколи про правопорушення. Загалом було проведено 1627 незалежних перевірок.

«Для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення було проведено понад 612,3 тис. лабораторних досліджень. З них було виявлено понад 21,5 тис. невідповідностей вимогам законодавства, видано майже 3 тис. приписів про їх усунення, 28 розпоряджень про заборону обігу/використання об’єктів санітарних заходів та складено 10 протоколів про правопорушення», – стверджують у Держпродспоживслужбі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...